Android

Diablo Immortal i inne fantastyczne nowości z BlizzCon 2018

Piotr Kurek
Diablo Immortal i inne fantastyczne nowości z BlizzCon 2018
26

BlizzCon 2018 trwa w najlepsze. Doroczne święto fanów Warcrafta, Diablo, Starcrafta i Overwatch to świetny czas na zaprezentowanie światu nowych produktów. Ludzie spodziewali się odświeżonego Diablo II. Jednak dostaniemy zupełnie nowy tytuł z tej serii!

Diablo Immortal to fabularna gra akcji typu MMO (MMOARPG) stworzona przez Blizzard Entertainment. Zaskoczeniem dla wielu może być platforma, na którą trafi najnowsza odsłona Diablo. Będą to urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Nad sprawnym przeniesieniem rozgrywki na ekrany dotykowe pracuje studio NetEase mające spore doświadczenie z grami mobilnymi, które odniosły globalny sukces.

Diablo Immportal zabierze graczy do czasów między zakończeniem gry Diablo II: Lord of Destruction a początkiem Diablo III. Skarn, Herold Grozy — najpotężniejszy przyboczny Diablo tworzy własną armię, by odszukać odłamki Kamienia Światła i wskrzesić Pana Zniszczenia. W Diablo Immortal czeka sześciu bohaterów: barbarzyńca, krzyżowiec, łowczyni demonów, mnich, nekromanta i czarownica. Każda klas będzie dysponuje nowymi nowymi mocami i zdolnościami. Twórcy zapowiadają, że nowa odsłona gry będzie wpierana poprzez systematyczne dodawanie nowych wątków fabularnych, grywalnych klas i postaci oraz nieznanych wcześniej wyzwań.

Zobacz też: Nigdy nie grało mi się lepiej. Recenzja Diablo III Eternal Collection na Nintendo Switch

W Diablo Immortal na graczy czekają pełne napięcia wyprawy oraz dynamicznie rozwijające się wydarzenia w unikatowych obszarach publicznych, plądrowanie podziemi w instancjach i rozprawianie się z hordami piekielnych demonów. Oprócz znanych krajobrazów takich jak spokojne miasteczko Wortham, starożytna Biblioteka Zoltuna Kulla, czy parne lasy wyspy Bilefen, podczas poszukiwania odłamków Kamienia Świata gracze odwiedzą nieodkryte zakątki Sanktuarium. Sam świat będzie zawsze online, co oznacza, że gracze będą mogli ramię w ramię walczyć z hordami przeciwników, penetrować pełne niebezpieczeństw podziemia i co najważniejsze — zdobywać legendarne przedmioty.

Po rejestracji na oficjalnej stronie lub w sklepie Google Play, gracze mają szansę na udział w przyszłych beta-testach. Zarejestrowani gracze otrzymają także niepowtarzalne nagrody, o których Blizzard poinformuje w późniejszym terminie.

Diablo to nie wszystko. Oto najciekawsze nowości z Blizzcon 2018

Na trwającym właśnie BlizzConie zapowiedziano także szereg innych nowości dotyczących gier studia, w tym długowyczekiwane, odświeżone Warcraft III. Warcraft III: Reforged to zmodernizowana w najdrobniejszych szczegółach kultowa strategia czasu rzeczywistego z 2002 roku wraz z dodatkiem The Frozen Throne. Stworzona na nowo oprawa, nowoczesne technologie animacje, zaktualizowane przerywniki filmowe oraz zmodernizowany Edytor Światu zapewni graczom kolejne setki fantastycznej zabawy.

Fani Overwatch także będą zadowoleni. Nowa postać, Ashe, to przywódczyni Gangu Zadymiarzy. Wykorzystuje cały arsenał zdolności oraz pomagiera, Boba, którego może wezwać, aby wyrzucał wrogów w powietrze i zapewniał ogień zaporowy. Ashe potrafi również atakować wrogów z użyciem dynamitu i obrzyna – lub zdejmować ich z dużej odległości swoim karabinem, Żmiją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu