E-commerce

DHL Parcel dostarczy paczki z Allegro do kupujących w 25 krajach Europy

Grzegorz Ułan
DHL Parcel dostarczy paczki z Allegro do kupujących w 25 krajach Europy
7

Allegro uruchomiło międzynarodową wersję swojej platformy sprzedażowej Allegro.com, niemal dokładnie rok temu - w lutym 2022 roku. To efekt planowanej ekspansji Allegro na rynki krajów Unii Europejskiej, a dziś otrzymaliśmy informację, że zakupione towary w tych krajach, dostarczać będzie DHL Parcel.

Współpraca DHL Parcel z Allegro, będzie obejmować dostarczanie paczek w ramach Allegro Smart! w Polsce, jaki i dostawy międzynarodowe. W przekazanej nam informacji wymienionych jest tu 24 krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, Bułgaria, Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa i Szwecja.

Łukasz Szczepański, VP of Delivery Experience w Allegro:

Poszerzając grono partnerów logistycznych postawiliśmy na profesjonalnego operatora, który zapewnia nie tylko szybką dostawę, ale także elastycznie reaguje na potrzeby klientów. Ponadto renoma jaką w Europie cieszy się DHL Parcel jest dodatkowym atutem w strategii ekspansji Allegro na rynki unijne. Dzięki naszej współpracy miliony nowych klientów zyskają jeszcze wygodniejszy i łatwiejszy dostęp do bogatej oferty asortymentu dostępnego na platformie Allegro.com, a współpracujący z nami sprzedający możliwość rozwoju poza Polską bez dodatkowych formalności czy inwestycji.

Jeśli chodzi o polską część nowej współpracy Allegro z DHL Parcel, operator ten udostępni w ramach darmowych dostaw Allegro Smart! 14 tysięcy punktów POP w całej Polsce, wliczając w to także automaty paczkowe DHL POP BOX (w których to paczki można odbierać w czasie do 4 dni od dostarczenia), jak i darmowe dostawy kurierem DHL.

Na dziś, z Allegro Smart! w Polsce korzysta już ponad 5 mln klientów, a liczba ofert z darmową dostawą na platformie przekroczyła 160 mln - dzięki darmowym dostawom klienci zaoszczędzili na przesyłkach już ponad 5,2 mld złotych.


Czy Allegro Smart! pojawi się dzięki tej współpracy z DHL Parcel na Allegro.com? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jak pokazuje taktyka Allegro w Czechach i na przejętej platformie Mall, na pewno pojawi się na rynkach, na których Allegro mocniej będzie chciało zaistnieć.
Źródło: DHL Parcel.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news