E-commerce

Allegro.com - Allegro wchodzi do Unii Europejskiej

GU
Grzegorz Ułan
20

Allegro to największa platforma sprzedażowa w Polsce, nie udało się jej zdetronizować eBay, Amazon na razie też pozostaje w tyle. Naturalnym ruchem, aby umocnić swoją pozycję jest ekspansja zagraniczna, tak więc Allegro uruchamia właśnie Allegro.com dla innych krajów UE.

Allegro poinformowało właśnie o uruchomieniu angielskojęzycznej wersji swojej platformy. Jak na razie zmiany języka możemy dokonać w ustawieniach swojego konta na Allegro.pl, ale z czasem angielska wersja ma być dostępna na Allegro.com (aktualnie należy jeszcze do informatycznej firmy konsultingowej z USA - Allegro Consultants, Inc.).

angielska wersja allegro

Prezes Allegro, Francois Nuyts:

Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i jako najczęściej odwiedzana platforma e-commerce w Polsce robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku. Podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniamy drugi filar naszej obecności w Europie, poszerzając dostęp do milionów ofert na naszej platformie dla klientów i sprzedawców z UE.

Jak wygląda aktualnie oferta dla UE? Sprawdziłem w wyszukiwarce jedynie opcję znalezienia smartfonów (różne starsze i nowsze modele), i w wynikach wyszukiwania pojawiły się tylko akcesoria GSM. Niemniej Allegro podaje w swoim komunikacie, iż na start dostępnych jest 60 mln ofert dla mieszkańców UE.

angielska wersja allegro

Co ważne jeszcze na teraz, anglojęzyczna wersja Allegro dostępna jest dla mieszkańców UE, w której to sprzedaż mogą prowadzić polscy i zagraniczni sprzedawcy, a samo tłumaczenie ofert leży po stronie Allegro.

To ciekawy ruch ze strony Allegro, i z pewnością utrudni jeszcze bardziej rywalizację ze strony Amazon.pl, które zadebiutowało w polskim e-commerce niemal równo rok temu. Nowa oferta Allegro obejmuje łącznie (poza Polską) 24 kraje UE, wyłączając Maltę i Cypr.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu