Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Deweloperska wersja smartfonu z Firefox OS dostępna w sprzedaży już od lutego

GU
Grzegorz Ułan
7

Zapowiadany w zeszłym roku otwarty system mobilny od Mozilli, nabiera właśnie rozpędu w postaci pierwszych telefonów deweloperskich, dostępnych w sprzedaży już od lutego. Tak, jak przystało na Firefoxa, dostępny będzie m.in. w "firmowym" kolorze. Smartfon powstał przy współpracy Telefonica oraz...


Zapowiadany w zeszłym roku otwarty system mobilny od Mozilli, nabiera właśnie rozpędu w postaci pierwszych telefonów deweloperskich, dostępnych w sprzedaży już od lutego.

Tak, jak przystało na Firefoxa, dostępny będzie m.in. w "firmowym" kolorze. Smartfon powstał przy współpracy Telefonica oraz Geeksphone. W środku znajdziemy procesor - CPU Qualcomm Snapdragon S1 1Ghz, obsługę sieci - UMTS 2100/1900/900 (3G HSPA) oraz GSM 850/900/1800/1900 (2G EDGE), ekran - 3.5 cala HVGA Multitouch, aparat - 3 MP, pamięć - 4GB ROM, 512 MB RAM, baterię - 1580 mAh. Do tego aktualizacje OTA oraz odblokowaną możliwość korzystania z własnej karty SIM.

W całym ogłoszeniu główny nacisk oczywiście położono na kolejny istotny etap w tworzeniu systemu mobilnego, czyli tworzenie aplikacji i gier pod ten system. Mozilla zachęca w nim deweloperów z całego świata do udziału w powstawaniu tego systemu, na kilka sposobów. Między innymi poprzez zakup developerskiej wersji smartfona z tym systemem. Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie, jednak jeśli nie skusimy się na tę opcję, mamy do wyboru jeszcze inne, o jednej z nich pisaliśmy - Firefox OS Simulator oraz instalacje Firefox OS na swoim urządzeniu.

Pozostaje kibicować Mozilli w ich nowym projekcie i życzyć dużego zainteresowania tym systemem wśród deweloperów, bo jak wiemy to klucz do sukcesu danej platformy mobilnej. Nas za to czeka niezwykle ciekawy rok na tym rynku, za chwile ujrzymy BB OS 10, a od nowego roku szykuje się jeszcze przecież Ubuntu Phone OS:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MozillaSmartfon