Seriale

Zwiastun nowego "Detektywa" - na taki powrót serialu HBO liczyłem!

Konrad Kozłowski
Zwiastun nowego "Detektywa" - na taki powrót serialu HBO liczyłem!
19

"Detektyw" to zdecydowanie jeden z najlepszych seriali, jakie stworzyło HBO. Po dłuższej przerwie wróci z 3. sezonem, a pełny zwiastun spełnia pokładane w nim nadzieje!

"Detektyw" jest serialem, który zaliczamy do grona produkcji z kategorii antologii. Oznacza to, że pod wspólnym szyldem prezentowane są różne historie, a każdej z nich (najczęściej) poświęcony jest pojedynczy sezon. Otwarcie dla "Detektywa" było bezbłędne - do dziś trudno jest doszukać się większych niedociągnięć w całości, która wciągała widzów w mgnieniu oka i nie wypuszczała z tego mrocznego świata aż do samego końca. Nie sposób odmówić dziś sobie ponownego seansu 1. serii, czego nie mogę powiedzieć (niestety) o 2. sezonie, który mi osobiście nie przypadł aż tak do gustu.

Wygląda na to, że 3. sezon "Detektywa" zaangażuje mnie zupełnie tak samo jak pierwszy.

Napisałem to po premierze pierwszego materiału promocyjnego i teraz po ukazaniu się pełnego zwiastunu 3. sezonu podtrzymuję swoje zdanie. Wiem, że pojawiają się zarzuty wobec nowej serii, jakoby miała być powtórką z rozrywki w odniesieniu do serii pierwszej, ale wcale nie będę mieć nic przeciwko ponownemu przeżyciu czegoś podobnego. Do roli głównego bohatera wskazano Mahershala Ali, którego możecie pamiętać z roli Remy'ego w "House of Cards". Za fabułę w dużej mierze odpowiada Nic Pizzolatto, który stworzył poprzednie serie. "Detektyw" zabierze nas teraz do krainy Ozark, gdzie doszło do tragedii, której tajemnica pozostała nierozwiązana przez 30 lat. Jak widzimy w zwiastunie, będzie nam dane poznać niemal każdy etap tej historii ze względu na skoki w czasie - stosowanie retrospekcji w "Detektywie"pozwoliło nam spojrzeć na całość z pewnej perspektywy i najwyraźniej tym razem nie będzie inaczej.

Pełny zwiastun 3. sezonu "Detektyw" od HBO

Premiera 3. sezonu zaplanowana jest na 13 stycznia w HBO - jak na razie nie mamy potwierdzenia, czy odbędzie się równocześnie także w Polsce, ale chyba śmiało można zakładać, że tak będzie spoglądając na dotychczasowe premiery seriali HBO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu