Seriale

Disney się nie patyczkuje i zamawia serial z uwielbianymi bohaterami Avengersów na swoje VOD

Kamil Świtalski
Disney się nie patyczkuje i zamawia serial z uwielbianymi bohaterami Avengersów na swoje VOD
0

Jak widać Disney nie planuje się patyczkować i planuje wystartować ze swoją nową usługą z klasą. Właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym serialu, który ma trafić na ich autorskie VOD!

Disney nie próżnuje. O tym, że gigant pracuje nad własnym VOD wiemy już od kilku miesięcy (zobacz: Disney rusza z usługą VOD! Będzie tańsza od Netflixa) — i co rusz napływają do nas kolejne informacje na temat tego przedsięwzięcia. Ktoś taki jak Disney może pozwolić sobie na wiele w walce z rynkowymi rywalami — a licencje które mają w rękawie to właściwie sama popkulturowa śmietanka. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że firma postanawia zrobić z tego użytek, a jedną z ich pierwszych produkcji będzie opowieść o znanych i lubianych bohaterach drugoplanowych. Chodzi o Bucky'ego (Zimowego Żołnierza) i Falcona.

Zobacz też: The Defenders - recenzja. Nowy serial Marvela od Netflix

Na tę chwilę nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat serii — a wszystkie informacje pochodzą od redakcji Variety. Już teraz jednak wiadomo, że za scenariusz odpowiedzialny będzie Malcolm Spellman, a cały sezon miałby zamykać się maksymalnie w ośmiu odcinkach (podobno będzie to 6-8 epizodów). Mówi się też o ogromnym budżecie — znacznie większym niż dotychczasowe seriale z uniwersum, które mogliśmy oglądać na konkurencyjnej platformie.

Zobacz też: Netflix potrzebuje innego, silnego uniwersum, bo Iron Fist wraca do „domu”

Tak jak wspominał w swoim wpisie Konrad, Netflix zdecydowanie musi znaleźć sobie nowe uniwersum. Disney wkracza do akcji — i jak widać koszta się nie liczą. Plotkuje się o budżecie rzędu 100 milionów dolarów za krótki sezon jednego z ich seriali. A patrząc na to co się dzieje dookoła powstającej platformy — spodziewam się, że atrakcji na niej nie zabraknie. Właściwie ze wszystkich możliwych uniwersów, które mają w swojej ofercie. A trochę tego jednak mają.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu