12

Mocny, mroczny i zagadkowy zwiastun 3. sezonu „Detektywa”! HBO wraca do formy!

detektyw 3 sezon zwiastun
"Detektyw" to jeden z tych seriali, który zrobił na mnie potężne wrażenie. Obecnie czekamy na 3 sezon antologii stacji HBO, która pokazała pierwszy zwiastun 3. sezonu "True Detective". Jest mrocznie, tajemniczo i intrygująco!

Serial „Detektyw” zachwycił nas 1. sezonem w 2014 roku

Gdy w 2014 roku debiutował serial „Detektyw” na HBO, wielu widzów stało się prawdziwymi fanami i fanatykami serii, która stała się internetowym fenomenem. Nie brakowało poświęconych dokładnej analizie każdego odcinka dyskusji na forach internetowych i w komentarzach pod artykułami. Fabuła 1. sezonu „True Detective” była na tyle angażująca i zawiła, że zaserwowana nam wycieczka do stanu Luizjana z roku 1995 stała się wyznacznikiem dla wielu innych kryminalnych seriali. Trzeba przyznać, że HBO odwaliło wtedy kawał świetnej roboty – historia, realizacja i casting były bliskie ideału. Matthew McConaughey i Woody Harrelson dali wtedy prawdziwy popis. Drugi sezon „Detektywa” nie do końca sprostał oczekiwaniom widzów i twórcy chyba zrozumieli, gdzie popełniono błąd.

serial detektyw hbo

Dlatego zapowiadana na styczeń 2019 premiera 3. sezonu „Detektywa” na nowo rozbudza nasze nadzieje. Do projektu zaangażowano znanego m. in. z House of Cards Mahershala Ali, któremu powierzono główną rolę. Miejscem akcji będzie kraina Ozark (którą tak dobrze znamy z serialu Netfliksa o tej samej nazwie), a opowieść skupi się na miejscowym policjancie o imieniu Wayne Hays, który będzie prowadzić dochodzenie dotyczące sprawy wyglądającej na porwanie dziecka. Zwiastun ukazuje nam powrót sprawdzonej formuły serii, którą jest wymieszanie na ekranie zdarzeń z czasu śledztwa oraz późniejszego okresu, gdy postać Aliego może pochwalić się siwizną na głowie. Za scenariusz odpowiada w dużej mierze Nic Pizzolatto, który stworzył fabułę 1. i 2. sezonu – tym razem współpracował z Davidem Milchem odpowiedzialnym za „Deadwood” – tutaj Milch udzielał się m. in. przy scenariuszu 4. odcinka.

Zwiastun i data premiery 3. sezonu „Detektywa” od HBO

Oficjalny opis 3. sezonu „Detektywa”:

Trzecia odsłona antologii opowiada o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez trzydzieści lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia. Sprawę próbuje rozwiązać detektyw Wayne Hayes z Północno-Zachodniego Arkansas, którego gra zdobywca Oscara Mahershala Ali (Moonlight). W pozostałych rolach występują Carmen Ejogo i Stephen Dorff. Twórcą serialu jest Nic Pizzolatto. Premiera w styczniu 2019 roku w HBO i HBO GO.

„Detektyw” wróci na antenę HBO po trzech latach – przerwa spowodowana była dość chłodnym odbiorem 2. sezonu, ale mamy już kilka przykładów na to, że brak pośpiechu jest dobrym doradcą – spójrzmy na własne podwórko i 2. sezon „Watahy”, który również czekaliśmy około trzech lat. Zdecydowanie było warto, dlatego myślę, że podobnie będzie również w przypadku 3. sezonu „Detektywa”, który zadebiutuje 14 stycznia.