Microsoft

Office Preview dla Androida dostępny dla wszystkich - warto!

Jakub Szczęsny
Office Preview dla Androida dostępny dla wszystkich - warto!
28

Microsoft nieco wcześniej ogłosił program testów nowego pakietu biurowego dla Androida. Ci, którzy nie załapali się, lub przegapili zapisy mogą od wczoraj nadrobić zaległości i po prostu pobrać elementy mobilnego pakietu Office ze sklepu Play. Jak wspomniałem już w tytule - warto! Aplikacje - Pow...

Microsoft nieco wcześniej ogłosił program testów nowego pakietu biurowego dla Androida. Ci, którzy nie załapali się, lub przegapili zapisy mogą od wczoraj nadrobić zaległości i po prostu pobrać elementy mobilnego pakietu Office ze sklepu Play. Jak wspomniałem już w tytule - warto!

Aplikacje - PowerPoint, Excel i Word dostępne są od teraz dla każdego bez obowiązku jakiejkolwiek rejestracji. Wystarczy, że posiadamy tablet o przekątnej od 7 cali do 10.1 cala. Ważna jest także wersja Androida - pakiet biurowy będzie działać na urządzeniach opartych na Androidzie 4.4 KitKat lub Lollipop.

Aby edytować i zapisywać pliki kluczowe jest posiadanie konta Microsoft, które bez problemu można założyć w aplikacjach (o ile go jeszcze nie macie). Microsoft prowadzi podobną politykę, jak w przypadku Windows 10 - chce zebrać jak najwięcej opinii od testerów, by finalny produkt był możliwie jak najbardziej dopracowany i spełniał oczekiwania. To świetny ruch i dobry omen - spowoduje to, że mobilny Office okaże się naprawdę świetnym pakietem, także i dla tabletów - w wersji dotykowej.

Rzut oka numer jeden

Właśnie zainstalowałem elementy pakietu biurowego i mogę powiedzieć, że już czuję, że mam przyjemność obcować z dopracowanym produktem. Aplikacje od Microsoftu nie gryzą się ani z Material Design, ani z wcześniejszą odsłoną androidowego interfejsu. Programy uruchamiają się szybko, oferują pakiet niezbędnych (a nawet tych nieco zaawansowanych) funkcji, wszystko odbywa sie naprawdę szybko (nie miałem okazji wypróbować Office Preview na słabszym urządzeniu - u mnie w torbie króluje Tab Pro).

Pakiet Office integruje się także z Dropboxem i oczywiście z OneDrive (do którego dostęp przyznawany jest za pośrednictwem konta Microsoft). Pozwala to na łatwe przeglądanie oraz edytowanie zgromadzonych w tych chmurach dokumentów i niejako wymusza korzystanie z części microsoftowskiego ekosystemu. To naturalny i dobry ruch ze strony giganta.

Na szersze testy przyjdzie jeszcze pora - sprawdzę ponadto, jak radzi sobie z mniej naturalnym dla tabletu scenariuszem użytkowania - za pośrednictwem myszy i klawiatury. O ile Android słabo radzi sobie w takim połączeniu, w przypadku Office'a brak choćby klawiatury skutecznie uniemożliwi poważną pracę z pakietem.

Pakiet Office dla Androida znajdziecie tutaj:

Office Preview / Excel Preview / PowerPoint

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu