Gry

Dead Space ma wrócić w pełnej chwale. Na mało którą grę tak czekam

Krzysztof Rojek
Dead Space ma wrócić w pełnej chwale. Na mało którą grę tak czekam
9

EA już dziś ma pokazać grę będącą duchowym następcą Dead Space. Czy tak będzie? Jak będą wyglądały nowe przygody inżyniera Clarke'a?

Nigdy nie byłem zapalonym graczem i rzadko zdarza mi się oglądać horrory. Wydawać by się więc mogło, że taki gatunek gier jak horror szczególnie nie powinien przypaść mi do gustu. A jednak, kiedy w 2008 r. EA pokazało pierwszą inkarnację przygód Isaaca Clarke'a, wręcz zakochałem się w tej produkcji. Rzadko kiedy zdarza mi się grać więcej niż raz w daną produkcję, ale z tego co pamiętam, to do Dead Space podchodziłem jakieś trzy razy. W tej grze podobało mi się praktycznie wszystko - historia, oprawa graficzna, mechanika rozgrywki i to, w jaki sposób skonstruowani są przeciwnicy. "Dwójka" już takiego wrażenia na mnie nie zrobiła, idąc schematem "więcej tego samego", a zagranie w trzecią część odkładałem tak długo, że oto mamy rok 2021, najstarszy Dead Space ma już 13 lat na karku, a EA szykuje się do rebootu serii.

Dead Space - przygody Isaaca Clarke'a zaczną się od nowa?

O tym, co EA pokaże na dzisiejszym EA Play Live mówi się w sieci od jakiegoś czasu. Przesłanek o tym, że seria ta powróci w nowej odsłonie jest całkiem sporo. Wiele niezależnych źródeł sugeruje, że zaprezentowana gra nie będzie kontynuacją, ale bardziej czymś w rodzaju rebootu serii. Nie wiadomo, ile pozostanie w niej z oryginału, ponieważ zmianie może ulec praktycznie wszystko. Wiadomo, że za produkcję ma być odpowiedzialne EA’s Motive Studios, które robiło m.in. Star Wars: Squadron. Oryginalne studio stojące za Dead Space, Visceral Studios, zostało przez EA zamknięte 4 lata po premierze "trójki", czyli w 2017 r.

Dziś patrząc na rozgrywkę z Dead Space nie da się nie zauważyć upływu czasu, szczególnie w warstwie graficznej. Mechanika i klimat jednak pozostają nie do podrobienia. Dlatego, jeżeli miałbym czegoś oczekiwać od dzisiejszego pokazu, to życzyłbym sobie, by nowe studio jak najwięcej czerpało z materiału źródłowego, opakowując to jedynie w jeszcze lepszą grafikę i aktualizując opowieść, abyśmy nie mieli poczucia, że gramy kolejny raz w to samo.

Jak wy wspominacie grę w Dead Space?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu