Gry

Cyberpunk 2077 wróciło do PlayStation Store. Nie ma jednak powodów do radości [Aktualizacja]

Kamil Pieczonka
Cyberpunk 2077 wróciło do PlayStation Store. Nie ma jednak powodów do radości [Aktualizacja]
10

Dzisiaj rano pojawiły się plotki, że Cyberpunk 2077 może wkrótce wrócić do sklepu PlayStation Store, bo pojawiła się możliwość dodania gry na listę życzeń. Przed chwilą natomiast zostało to potwierdzone przez CD Projekt w komunikacie giełdowym.

Cyberpunk 2077 wróci do PS Store 21 czerwca

Cyperpunk 2077 nie miał łatwego startu, gra miała premierę 10 grudnia 2021 roku, a już tydzień później, 17 grudnia, została wycofana z cyfrowej dystrybucji w PlayStation Store z powodu błędów i problemów z działaniem na PlayStation 4. Teraz, po ponad pół roku, Cyberpunk 2077 wreszcie osiągnął taki stan, który przeszedł testy Sony i gra wróci do oferty sklepu w najbliższy poniedziałek. Komunikat giełdowy jest bardzo zwięzły i zacytujemy go w całości.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 66/2020 z dnia 18 grudnia 2020 r., Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment o przywróceniu dostępności cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 w sklepie PlayStation Store począwszy od dnia 21 czerwca 2021 r.

Trudno oczekiwać, aby powrót Cyberpunka 2077 do PS Store miał ogromny wpływ na wielkość sprzedaży tej gry, która praktycznie zamarła kilka dni po premierze. Istotny jest jednak efekt marketingowy, powrót do sklepu Sony oznacza, że w grze zostały naprawione największe bolączki i niektórzy gracze mogą się skusić na jej zakup i przekonanie się o tym na własnej skórze. To też konieczny krok w drodze do publikacji kolejnych rozszerzeń gry oraz wersji przeznaczonej na konsole nowej generacji, która ma mieć miejsce w drugiej połowie roku.

Kurs akcji giełdowej spółki zareagował już na poranne plotki, akcje CD Projektu podrożały dzisiaj o 6,5% przy obrotach na poziomie 313 mln PLN, spore wzrosty zanotowały również wczoraj odrabiając w dwa dni ponad 15%.

Aktualizacja 21.06. Cyberpunk 2077 wraca do PlayStation Store, a Sony ostrzega przed kupnem

No i stało się. Po długich miesiącach nieobecności i wciąż niespełnionych obietnicach, Cyberpunk 2077 powraca do PlayStation Store w cenie 209 zł. Po zeszłotygodniowej informacji o powrocie gry do sklepu PlayStation można było liczyć na jeszcze jedną aktualizację, która rozwiąże wiele problemów — głównie z optymalizacją na starej generacji konsol. Tak jednak się nie stało — gra dostępna jest w wersji 1.23, która choć stara się rozwiązywać problemy, wciąż nie eliminuje ich wszystkich.

Zeszłoroczne zapewnienia CD PROJEKT RED, jakoby ich najnowszy tytuł radził sobie zaskakująco dobrze na PlayStation 4 i Xbox One, szybko zweryfikowała rzeczywistość. Choć ostatnie miesiące przyniosły sporo poprawek, tak wciąż do ideału daleko. Na tyle daleko, że Sony w opisie do gry w swoim sklepie PlayStation Store przestrzega przed kupnem Cyberpunk 2077 na podstawową konsolę Playstation 4:

WAŻNA INFORMACJA: użytkownicy nadal mają problemy z wydajnością w tej grze. Zakup do użytku w systemach PS4 nie jest zalecany. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z grania w Cyberpunk na PlayStation, graj na systemach PS4 Pro i PS5.

— można przeczytać na stronach sklepu PlayStation Store poświęconych Cyberpunk 2077.

Przyznać trzeba, że to dość niespotykana sytuacja i nie do końca rozumiem, dlaczego Sony zezwoliło na przywrócenie gry do sklepu skoro „użytkownicy nadal mają problemy z wydajnością w tej grze”. Być może CD PROJEKT RED otrzymało spory kredyt zaufania od japońskiej firmy i w najbliższym czasie wywiążą się z obietnic dostarczając graczom to, co zapowiadano od lat. Tym bardziej, że do końca roku pojawić się ma darmowa aktualizacja do nowej generacji. Studio zapewnia, że pojawi się w drugiej połowie 2021 roku i pozwoli w pełni wykorzystać większe możliwości sprzętowe konsoli PlayStation 5.

Podczas gdy nieustannie pracujemy nad poprawą stabilności gry na wszystkich platformach, gracze wciąż mogą odczuć związane z tym problemy w wersji Cyberpunka na PS4. Najlepsze doświadczenia z gry na PlayStation zapewnią konsole PlayStation 4 Pro i PlayStation 5.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu