Netflix

Czego w tym Netfliksie nie wymyślą - nowiutki serial postapo Daybreak [zwiastun]

KK
Konrad Kozłowski
7

Coraz to ciekawsze są te projekty Netfliksa. Na przykład teraz zaproponuje nam opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Zaciekawieni? Mnie zaintrygował udział jednego konkretnego aktora w projekcie pt. Daybreak.

Daybreak przenosi nas do kalifornijskiego miasteczka Glendale, gdzie u progu apokalipsy zaczynają rządzić osiłki, gamerzy, członkowie klubu 4-H i inne "plemiona" (jak określono je w opisie serialu). Między nimi wszystkimi wystąpił oczywiście konflikt i każde z plemion stara się zawładnąć nad pozostałymi.

Niecodzienny opis serialu Daybreak od Netflix

Kolejne słowa są dla mnie sporym zaskoczeniem, bo Netflix sięgnął po następujący opis:

Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale.

Dopóki nie ujrzymy zwiastunu, trudno jest wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać sam serial - jak na razie mamy do dyspozycji tylko kilka kadrów. Atmosfera produkcji będzie jednak dość lekka, jak można się domyślać, i z humorem, na który bardzo liczę. Nie bez znaczenia jest też największa gwiazda serialu, czyli Matthew Broderick, który zagra dyrektora liceum Glendale High School Michaela Burra.

Galeria zdjęć z serialu Daybreak

Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie? Krystę Rodriguez w roli nauczycielki biologii; Colin Ford wcieli się w naszego bohatera i modelowego nastolatka, 17-letniego Josha Wheelera; Sophie Simnett zagra Sam Dean, najpopularniejszą dziewczynę w Glendale High; Austina Crute’a zobaczymy w roli zamyślonego samuraja Wesleya Fistsa; Alyvia Alyn Lind wcieli się w Angelicę Green, wyjątkowo rozchwianego dzieciaka o genialnym umyśle; Cody Kearsley wystąpi jako Turbo Bro Jock, krwiożerczy przywódca gangu osiłków, a Jeante Godlock wcieli się w postać Mona Lisy, jego niepokornej prawej ręki; zaś Gregorego Kasyana zobaczymy w roli Eliego Cardashyana.

Czy Daybreak będzie równie udanym zaskoczeniem, co Umbrella Academy? Netflix lubi sprawiać niespodzianki, niejednokrotnie udało mu się idealnie wstrzelić w zapotrzebowania widzów na konkretne produkcje, co pokazały właśnie Umbrella Academy, Stranger Things czy Dark. Daybreak wydaje się być ciekawym konceptem i odpowiednie wykonanie może sprawić, że o serialu zrobi się głośno. Nie będziemy oczywiście oceniać serialu po zdjęciach - mam nadzieję, że już niedługo ujawniony zostanie zwiastun i data premiery.

Jeśli wydaje Wam się, że to nie pierwsza produkcja o tym tytule to macie rację - między innymi kilka lat temu ABC emitowało serię pt. Daybreak, w której główny bohater bez końca przeżywał ten sam dzień.

Zwiastun serialu Daybreak

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: