Telekomy

Darmowy model się nie sprawdził w Polsce - Rebtel kończy działalność w naszym kraju

Grzegorz Ułan
67

Już w piątek informowałem Was, że Rebtel przestał przyjmować zamówienia na nowe karty SIM, dziś pojawiła się informacja na stronie o zaprzestaniu świadczenia usług przez Rebtel w Polsce. Z informacji przesłanych nam przez Czytelników, potwierdza się informacja na stronie, że wszyscy klienci zostali poinformowaniu o tym drogą emailową.

Tylko 2 miesiące udało się przetrwać w całej Polsce Rebtel, już dłużej funkcjonowali w samym tylko Wrocławiu, bo od czerwca 2018 roku - może trzeba było tam zostać trochę dłużej i lepiej się przygotować do startu w całej Polsce?

Niemniej to koniec, model darmowy się nie sprawdził w naszym kraju, o pierwszych problemach z Rebtel sygnalizowaliśmy Wam pod koniec października, teraz przyszedł czas się pożegnać. Rebtel kończy działalność w Polsce z dniem 3 stycznia 2019 roku. Do tego czasu musicie złożyć dyspozycję przeniesienia swojego numeru do innego operatora.

Jeśli chcesz zachować swój numer telefonu komórkowego, będziesz musiał go przenieść do innego operatora przed 3 stycznia 2019 roku. Jeśli nie złożysz wniosku o przeniesienie numeru do innego operatora telefonii komórkowej przed tą datą, Twój numer automatycznie wygaśnie w dniu zakończenia umowy, ponieważ Rebtel nie będzie już świadczył usług w Polsce, a wszystkie numery telefonów przypisane do Rebtel przestaną być aktywne. Jeśli masz jakieś niewykorzystane środki na swoim koncie Rebtel, zwrócimy Ci je (przy użyciu zapisanej metody płatności) do końca lutego 2019 r.

Sam Rebtel tłumaczy, że decyzja ta podyktowana jest uruchomieniem nowych usług finansowych w USA i skupieniu się na tej działce, ale wiadomo, że takie coś nie wypłynęło nagle, musieli wiedzieć o tym wcześniej, więc nie uruchamiali by w ogóle usług w naszym kraju na dwa miesiące.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile