91

Rebtel dostępny już w całej Polsce – Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB za darmo!

Na początku czerwca nowy operator wirtualny na nadajnikach Plusa zadebiutował w Polsce, ale początkowo tylko we Wrocławiu. Wczoraj jednak dostaliśmy zaproszenie na konferencję prasową, która ma się odbyć 9 października w Krakowie, z którego wynika w zasadzie już wszystko, podobnie zresztą ze strony głównej operatora.

Zacznijmy od strony, gdzie można już zamówić kartę SIM, a także zlecić dyspozycję przeniesienia numeru od innego operatora. Wcześniej proces ten był bardziej skomplikowany, trzeba było skorzystać do tego ze specjalnego formularza.

Rebtel - zamówienie karty SIM

Widać, też że od razu można dodać do swojego konta kartę płatniczą, z której będziemy regulować zakupowane pakiety internetowe lub na połączenia międzynarodowe. Tak tylko tyle, bo cała reszta jest za darmo.

Rebtel - nowa karta sim

Czyli na start dostajemy za darmo nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe, 1 GB transferu danych oraz dzwonienie na numery z całego świata do innych użytkowników aplikacji Rebtel. Aplikacja ta służy też do zarządzania kontem czy do dokupowania pakietów.

Rebtel - pakiety internetowe

Jeśli chodzi o pakiety internetowe, w każdej chwili możemy sobie dokupić poprzez aplikację Rebtel – 1 GB za 7 zł, 5 GB za 15 zł, 10 GB za 20 zł, 20 GB za 25 zł i 50 GB za 35 zł. W zasadzie więc, w zależności od tego jaki pakiet dobierzemy, to będzie nasz jedyny koszt, jeśli nie wykonujemy połączeń międzynarodowych poza społecznością korzystającą z Rebtel.

Co więcej, w FAQ sprawdziłem, że wraz wykupieniem choćby najtańszego pakietu za 7 zł możemy zacząć również korzystać z darmowych MMS-ów:

Usługa MMS jest zawarta w pakiecie mobilnym i jest bezpłatna. Nie korzysta z Twojego pakietu danych. Jeśli uruchomisz transmisję danych, będziesz mógł wysyłać i odbierać wiadomości MMS. Możesz wysyłać/odbierać MMS-y do/z polskich numerów komórkowych. Przed skorzystaniem z usługi upewnij się, że masz włączone odpowiednie ustawienia MMS. Aby uzyskać ustawienia wyślij „MMS” na 8090 i zainstaluj je, gdy otrzymasz SMS-a zwrotnego lub napisz na support@rebtel.pl, a my pomożemy.

Tak więc wygląda to naprawdę dobrze, przejdźmy już zatem do konferencji, na zaproszeniu można przeczytać, że koncepcja się nie zmienia, nadal dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1 GB transferu danych za darmo, z tym że ich usługi dostępne będą na terenie całego kraju:

Po udanej kampanii we Wrocławiu, gdzie uzyskaliśmy kilka tysięcy użytkowników w zaledwie 3 miesiące, postanowiliśmy rozszerzyć skalę naszej działalności i udostępnić usługi w postaci darmowych rozmów, SMS-ów i 1 GB internetu w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem młodych użytkowników w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku, do których kierujemy dodatkowe działania.

Zaniepokoiło mnie jeszcze to ostatnie zdanie, gdzie wymieniają tylko kilka miejscowości, zadzwoniłem więc do Rebtela, by się upewnić, czy aby na pewno każdy w kraju będzie mógł z ich usług skorzystać i zamówić kartę SIM. Usłyszałem, że owszem, początkowo dostępność tylko we Wrocławiu wynikała ze względów logistycznych, w tym miesiącu dostarczaniem kart SIM ma zacząć się zajmować firma kurierska DPD na terenie już całego kraju.

Na pytanie z kolei, czy już dziś mógłbym zamówić swoją kartę SIM, również uzyskałem twierdzącą odpowiedź, z zastrzeżeniem, że nawet jak formularz na stronie przepuści zamówienie muszę wziąć pod uwagę taką okoliczność, że na kartę będę musiał poczekać 2 tygodnie. Z chwilą oficjalnego startu usługi w całym kraju, czyli po 9 października, zamówienie będzie realizowane w dwa dni.

Podejrzewam więc, że w wymienionych miejscowościach Rebtel będzie rekrutował Ambasadorów Rebtel, którzy mogą liczyć na jeszcze korzystniejszy darmowy pakiet, gdzie oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów dostaną aż 10 GB transferu danych za darmo.

Rebel - ambasadorzy marki

Co jeszcze wiadomo? Z dzisiejszego raportu UKE z przenoszenia numerów w III kwartale wiemy jeszcze, że w tych kilku tysiącach zdobytych użytkowników jest 673 klientów, którzy przenieśli swój numer do Rebtel od innego operatora.

Rebtel - przenoszenie numerów

To chyba już wszystko, pozostaje już tylko czekać na konferencję, jeśli jakieś nowe okoliczności się po jej zakończeniu pojawią, poinformujemy Was o nich, tymczasem możecie już próbować zamówić swoją nową kartę SIM od Rebtel do korzystania z ich darmowych usług. Zapraszam też do naszego pierwszego porównania oferty Rebtel z innymi aktualnymi ofertami u naszych telekomów.

Aktualizacja

Tak jak pisałem Wam tydzień temu, Rebtel wystartował już w całej Polsce, a w wymienionych miejscowościach będzie rekrutował nowych ambasadorów. Więcej dowiecie się z poniższego wideo z dzisiejszej konferencji prasowej:

Opublikowany przez InfoWire.pl Wtorek, 9 października 2018