Telekomy

W tych miejscach obywatele Ukrainy mogą odebrać darmowy starter z Plusa oraz Plusha

Kacper Cembrowski
W tych miejscach obywatele Ukrainy mogą odebrać darmowy starter z Plusa oraz Plusha
0

Plus praktycznie od samego początku rosyjskiej napaści zbrojnej na Ukrainę wspiera obywateli poszkodowanego państwa, oferując darmowe startery. Obywatele Ukrainy, którzy ukażą paszport, mogą odebrać starter w prawie 20 tysiącach lokali, w czym 12 tysiącach nowych lokalizacji.

Dokładne informacje dotyczące tego, jak Ukraińców wspierają polscy operatorzy, znajdziecie w niedawnym artykule Grzegorza Ułana. Darmowe startery Plusa i Plusha na kartę od ponad tygodnia dystrybuowane są we wszystkich punktach sprzedaży Grupy Polsat Plus oraz w specjalnych punktach recepcyjnych.

Punkty rozsiane są po całej Polsce i obejmują takie miejsca jak sklepy sieci Żabka, Immedio, Relay, 1Minute, Fresh Market i Neonet, placówkach Poczty Polskiej, dystrybutorach prasowych takich jak Ruch, Kolporter, Świat Prasy, Tabak Polska, Media Star oraz stacjach benzynowych BP, Shell i Circle K.

Na każdym starterze aktywowany jest już bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie oraz pakiet 10 GB. Poza pakietami, stawka za połączenie na Ukrainę wynosi 19 groszy.

Wczoraj informowaliśmy również, że Plus postanowił zaopatrzyć potrzebujących obywateli Ukrainy w telefony za złotówkę. Jeśli chcecie poznać na ten temat więcej informacji, odsyłam do artykułu Grzegorza Ułana, który znajdziecie pod tym linkiem. Pełną listę lokali, również w języku ukraińskim, w których obywatele Ukrainy mogą odebrać darmowe startery, możecie znaleźć na stronie Plusa.

AKTUALIZACJA: Orange również zabrało głos w sprawie. Na mocy współpracy z Pocztą Polską, w 4700 urzędach pocztowych oraz filiach Poczty Polskiej obywatele Ukrainy mogą odebrać i zarejestrować darmowy starter. Usługi również będą darmowe - do uzyskania starteru potrzebny jest wyłącznie paszport lub karta pobytu.

Źródło: Informacja prasowa, Twitter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news