darmowa muzyka w internecie
10

5 miejsc z których pobierzecie muzykę za darmo

Zastanawiacie się gdzie znajdziecie w internecie muzykę do ściągnięcia za darmo? Sprawdźcie te serwisy!

Muzyka z internetu wielu kojarzy się przede wszystkim z piractwem. Czasy świetności narzędzi takich jak Kazaa mamy już dawno za sobą, ale nie oznacza to wcale, że kwestia piractwa w sieci odeszła w zapomnienie. Prawdą jednak dostęp do muzyki online zmienił się nie do poznania: serwisy streamingowe, sklepy z cyfrowymi wydaniami oraz… miejsca, w których możemy pobrać rozmaite utwory całkowicie za darmo! Oto zestaw kilku platform, na których znajdziecie tysiące piosenek bez opłat, co więcej — część z nich będziecie mogli wykorzystać we własnych projektach!

darmowa muzyka w internecie

Zobacz też: Jak zgrać muzykę na iPhone

Free Music Archive

The Free Music Archive to projekt, za którym stoi popularne w Stanach Zjednoczonych radio WFMU, które skupia się na promowaniu nowej muzyki — i to niekoniecznie największych artystów, którzy mogą pozwolić sobie na to, by wydać miliony dolarów na marketing. Ogromna biblioteka, do której dostęp jest na wyciągnięcie ręki — łatwy w obsłudze odtwarzacz, dziecinnie proste pobieranie, przejrzyste katalogi — a co ważniejsze, uginające się od tamtejszych rozmaitości! Nie brakuje tam również utworów, które możecie użyć we własnych filmach czy innych projektach — pamiętajcie tylko, by za każdym razem sprawdzić ich licencję!

Adres: http://freemusicarchive.org/

darmowa muzyka w internecie

Zobacz też: Program do ściągania filmów z YouTube – wszystko co musisz wiedzieć

Live Music Archive

Jak sam tytuł wskazuje, serwis oferuje… archiwum koncertowych nagrań na żywo. Jest wynikiem współpracy Internet Archive z platformą, która zajmuje się zbieraniem koncertowych nagrań wysokiej jakości — etree.org. Jeżeli liczycie że serwis stanie się alternatywą dla sklepów muzycznych — to nie do końca tak będzie, bowiem prawa autorskie jednak mają dużo do powiedzenia. Jednak poza niszowymi / jamowymi zespołami, można w ich bibliotece znaleźć m.in. nagrania od Smashing Pumpkins. Warto przejrzeć, sprawdzić, dać szansę i… może odkryć coś nowego? Tym bardziej, że udostępniane tam nagrania są naprawdę wysokiej jakości!

Adres: https://archive.org/details/etree

darmowa muzyka w internecie

Musopen

Platforma Musopen skupia się na muzyce klasycznej — możemy w niej łatwo wyszukiwać utworów zarówno z podziałem na kompozytorów, jak i tych, którzy je wykonują. Do tego dochodzi cały zestaw filtrów: od instrumentu, przez formy, na licencjach kończąc. Tam również znajdziemy player wbudowany w stronę internetową, a oprócz niego opcję pobrania utworów na dysk naszego komputera.

Adres: https://musopen.org/

darmowa muzyka w internecie

ReverbNation

Platforma ReverbNation to miejsce, w której jak w domu poczują się wszyscy miłośnicy muzyki pop, r’n’b oraz hiphopu — bo to ona dominuje w tamtejszym katalogu. Serwis od lat skupia się na promowaniu młodych artystów — oddaje w ich ręce zestaw narzędzi, za pośrednictwem których mogą docierać do fanów, prowadzić działania marketingowe, a także udostępniać utwory — także za darmo. Wszystkie możemy odtwarzać w serwisie, a sporą część także pobierać na dysk naszego komputera.

Adres: https://www.reverbnation.com/

darmowa muzyka w internecie

SoundCloud

To platforma, która prawdopodobnie nie będzie obcą dla wielu z Was — SoundClound od lat cieszy się świetną opinią, szczególnie wśród miłośników muzyki elektronicznej. I choć wiele z tamtejszych utworów można najzwyczajniej w świecie… kupić, to nie brakuje tam również numerów, które można pobrać za darmo. I pomogą nam w tym nawet filtry wyszukiwania — po wpisaniu interesującej nas frazy, w lewej kolumnie znajdziemy symbol z charakterystycznym © i dopiskiem „Do słuchania”. To link, po skorzystaniu z którego otworzy nam się cały szereg opcji związanych z wyszukiwaniem darmowej muzyki, wśród nich: do komercyjnej przeróbki, do komercyjnego użycia i do udostępniania.

Adres: https://soundcloud.com/

darmowa muzyka w internecie