Startups

Darmobranie.pl - a podobno nie ma nic za darmo?

Grzegorz Marczak
Darmobranie.pl - a podobno nie ma nic za darmo?
17

Darmobranie.pl mimo nieco mylącej nazwy (moim zdaniem) to serwis, w którym możemy znaleźć rzeczy, które inni internauci chcą oddać za darmo. Właściwie w tym jednym prostym zdanie można opisać cały serwis. I to właśnie ta prostota spodobała mi się w tym serwisie. Już przy pierwszym kontakcie z...


Darmobranie.pl mimo nieco mylącej nazwy (moim zdaniem) to serwis, w którym możemy znaleźć rzeczy, które inni internauci chcą oddać za darmo. Właściwie w tym jednym prostym zdanie można opisać cały serwis. I to właśnie ta prostota spodobała mi się w tym serwisie.

Już przy pierwszym kontakcie z serwisem wiemy do czego on służy, na głównej stronie wyeksponowane jest to co najważniejsze czyli ogłoszenia oraz możliwość wyszukania ogłoszeń z naszej okolicy (województwa lub miasta). Strona z prezentacją przedmiot zawiera informacje takie jak lokalizacja, typ odbioru oraz koszty przesyłki (przeważnie będą obciążały biorącego - ale chyba nie ma się czemu dziwić).Pomysł na Darmobranie.pl spodobał mi się z dwóch powodów. Przede wszystkim jest to wsparcie dla realizacji pewnych potrzeb, które posiadają użytkownicy. Mam w tej chwili w domu 80 kilowy telewizor i od dłuższego czasu zastanawiam się co z nim zrobić. Mogę wprawdzie sprzedać go na Allegor - ale więcej z tym zachodu niż potencjalnego zysku. Korzystając z Darmobranie mogę bardzo szybko rozwiązać mój problem robiąc jednocześnie komuś miły prezent (bo TV jest w dobry stanie).

Kolejna rzecz to możliwość współpracy z potrzebującymi (domy dziecka, samotnych matek itp.) Można przecież szybko rozbudować serwis o listę potrzeb jakie mają takie instytucje. Mamy więc połączenie szczytnych idei z dobrym pomysłem na serwis internetowy. Jak to jednak zwykle bywa wszystko zależy od internautów, ciekawy jestem czy spodoba im się pomysł rozdawania rzeczy za darmo? Czy podchwycą go media? itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupza darmo