Startups

Warszawski Autobuser - czyli prawdziwy rozkład jazdy online!

Grzegorz Marczak
Warszawski Autobuser - czyli prawdziwy rozkład jazdy online!
38

Od czasu do czasu powstają takie ciekawe i dobrze wykonane pomysły jak Autobuser.Serwis ten to inicjatywa dwóch warszawiaków którzy postanowili zrobić coś dla polskiej stolicy aby jej mieszkańcom lepiej się żyło (w tym przypadku lepiej jeździło). Sam serwis to nic innego jak internetowy rozkład j...

Od czasu do czasu powstają takie ciekawe i dobrze wykonane pomysły jak Autobuser.Serwis ten to inicjatywa dwóch warszawiaków którzy postanowili zrobić coś dla polskiej stolicy aby jej mieszkańcom lepiej się żyło (w tym przypadku lepiej jeździło).

Sam serwis to nic innego jak internetowy rozkład jazdy warszawskich autobusów (mam nadzieję, że tramwaje też się pojawią). W serwisie na chwilę obecną możemy znaleźć opis trasy danej linii autobusowej oraz zobaczyć dokładny rozkład jazy (zarówno w dni powszednie jak i dni wolne i święta) dla każdego przystanku. Dodatkowo każdy z przystanków warszawskich autobusów jest naniesiony na mapę google, możemy więc bardzo szybko sprawdzić jakie linie autobusowe mamy w pobliżu.
Autorzy zapowiedzieli też, że pracują nad wersją mobilną serwisu (co jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem) oraz nad zbudowaniem funkcjonalności wyszukiwania połączeń. W przypadku miasta takiego jak warszawa szczególnie ta druga planowana funkcjonalność może być bardzo przydatna.

Mimo iż autorzy bardzo skromnie mówią o swoim projekcie i widać, że głównym celem nie jest zarobienie pieniędzy i pozycja w Megapanelu to jednak wydaje mi się, że taki pomysł (wraz z dobrym wykonaniem) ma szansę na rozwój. Można przecież pomyśleć o innych polskich miastach oraz nawiązać jakieś kontakty z urzędami miejskimi (w celu promowania tego serwisu jako przydatnego narzędzia dla mieszkańców).

Jest to tego rodzaju pomysł na serwis, który chętnie będę promował i wspierał reklamowo na swoim blogu (nawiązując do tego co kiedyś obiecałem dla młodych i ciekawych pomysłów).

PS. Jeśli twórcy Autobuser czytają mój blog to bardzo poproszę aby się ze mną skontaktowali w sprawie promocji (o ile oczywiście są zainteresowani).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

warszawarozkład jazdy