Świat

Czyżby Microsoft zechciał przejąć N-Trig i rozwijać rysik do Surface po swojemu?

Jakub Szczęsny
Czyżby Microsoft zechciał przejąć N-Trig i rozwijać rysik do Surface po swojemu?
6

Wiele na to wskazuje. Według danych z Calcalist, Microsoft przejmuje N-Trig - dostawcę rysika do własnej linii urządzeń pracujących na Windows 8.1. Transakcja ma opiewać na 200 milionów dolarów - 190 zatrudnionych w firmie osób przejdzie do biur Microsoftu w Izraelu. Po współpracy z Wacomem w poprze...

Wiele na to wskazuje. Według danych z Calcalist, Microsoft przejmuje N-Trig - dostawcę rysika do własnej linii urządzeń pracujących na Windows 8.1. Transakcja ma opiewać na 200 milionów dolarów - 190 zatrudnionych w firmie osób przejdzie do biur Microsoftu w Izraelu. Po współpracy z Wacomem w poprzednich modelach urządzeń Surface, w trzeciej generacji tego sprzętu gigant zdecydował się na skorzystanie z rozwiązań nieco mniejszego producenta rysików.

Dużo się mówi o nowym, większym iPadzie i rysiku, który ma być ego częścią. Nic dziwnego zatem, że Microsoft w swoim sprzęcie, głównie skierowanym do profesjonalistów zamierza przykładać nieco większą uwagę do tej metody obsługi urządzenia dotykowego. Początkowo, nawet sam gigant nie był w stanie jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego rysik w Surface Pro 3 jest tak ważny, choć wiadomo, że jest to niesamowicie funkcjonalna wartość dodana dla tego urządzenia.

W Surface Pro 3 dzięki rysikowi N-Trig można bardzo łatwo, za pomocą jednego przycisku wywołać aplikację OneNote i zacząć robić notatki. Warto dodać, że również Spartan będzie nastawiony na obsługę rysikiem, co jeszcze zwiększy zakres możliwości użycia rysika. Dotychczas Microsoft owszem, oferował wraz ze swoimi urządzeniami takie akcesoria, jednak miałem wrażenie, że nieco one odstają w porównaniu do konkurencji. Jak na razie, najlepiej korzystało mi się z tandemu "rysik-urządzenie" w tabletach Samsunga z serii Note. Tam wręcz nie rozstawałem się ze stylusem, który nie tylko pozwalał mi na łatwe sporządzanie notatek, ale także gwarantował mi całkiem przyjemną nawigację po interfejsie urządzenia.

W ostatnim wywiadzie dla Wall Street Journal, szef projektu Surface w Microsofcie - Panos Panay oznajmił, iż wiele osób posiadających Surface'a Pro 3 również korzysta z rysika. Dodał także, iż integracja urządzeń Surface ze stylusami będzie jeszcze mocniejsza wraz z oficjalnym nadejściem Windows 10.

Osoby korzystające z tabletów Surface mogą być zatem zadowolone. Jeżeli jest tak, jak podaje Calcalist - można spodziewać się jeszcze lepszej współpracy rysika z tabletami Microsoftu. A uwierzcie mi, jeżeli jeszcze się nie przekonaliście - rysik w przypadku porządnego tabletu to naprawdę przydatne akcesorium. Jeszcze lepiej, gdy jest to rzeczywiście dobry rysik.

Grafika: 1, 2

Źródło: The Verge / Calcalist

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu