Internet

Koniec internetowych gwiazd, Instagram skasuje fejkowych fanów

Paweł Winiarski
Koniec internetowych gwiazd, Instagram skasuje fejkowych fanów
4

Uwaga posiadacze dużych profili na Instagramie. Serwis zaczyna walkę z "lewymi" polubieniami i obserwującymi, nadchodzą czystki.

Instagram wreszcie się ogarnął i postanowił powalczyć z "lewymi" obserwującymi i polubieniami na serwisie. Nie jestem specem od Instagrama, ale nawet na swoim małym profilu widziałem komentarze botów, które przy okazji losowo dawały polubienia moim zdjęciom. Wiele osób donosiło, że w związku ze spadkami liczby obserwujących duże profile influencerów posiłkują się usługami polubienia wpisów i dopisywania nieistniejących fanów do swoich profili.

Instagram postanowił walczyć z takimi zagrywkami i zaczyna usuwać polubienia oraz obserwujących generowanych przez aplikacje firm trzecich. Wszystko odbywa się w oparciu o regulamin usługi, który takie działania naruszają.

Za całość działań odpowiedzialny będzie algorytm bazujący na uczeniu maszynowym, który zidentyfikuje konta używające wspomnianych serwisów, a następnie automatycznie usunie wszystkie polubienia, fanów oraz komentarze. Dodatkowo, właściciele kont zostaną poinformowani o tego typu działaniach na ich profilach - a przy okazji pouczeni o zmianie hasła. Po co? Możliwe, że po takiej akcji Instagrama serwisy będą jeszcze chciały coś zarobić na swoich byłych klientach, a przecież są w posiadaniu loginów i haseł do kont.

Powiecie, że to nieistotne. A ja się z tym nie zgodzę - nie dostrzegacie bowiem jak istotny jest Instagram w polskiej sieci. Wielu miłośników wrzucania zdjęć do internetu (najczęściej miłośniczek wrzucających zdjęcia w lustrze) traktuje postowanie jako pełnowymiarową pracę. Posiadacze mniejszych kont starają się uzyskać darmowe produkty, duże konta mogą pozwolić sobie na nieźle płatne promocje na łamach swojego profilu. A skoro śledzą ich dziesiątki lub setki tysięcy osób, to mają wpływ na swoich fanów. Kilkadziesiąt tysięcy followersów oznacza już współprace i sam to widzę obserwując niektóre profile. Ciekawe jak to będzie wyglądać po czystkach Instagrama - znajomi siedzący w temacie promocji na tym serwisie uważają, że takie działania są potrzebne i na pewno pozytywnie odbiją się na wartości rynku reklamowego platformy.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu