Felietony

Czym kierujecie się przy wyborze smartfonu? Decyduje cena, platforma czy wygląd?

Maciej Sikorski

Fan nowych technologii, ale nie gadżeciarz. Zainte...

122

Smartfony to popularny temat na AW. Smartfony to ogólnie popularny temat i to nie tylko w branżowych mediach. Pisałem wczoraj, że ten sprzęt będzie rozwijany i stanie się nam jeszcze bliższy. Mam nadzieję, że nie na tyle bliski, by wpadać w histerię, gdy przestanie działać. Zastanawiając się nad now...

Smartfony to popularny temat na AW. Smartfony to ogólnie popularny temat i to nie tylko w branżowych mediach. Pisałem wczoraj, że ten sprzęt będzie rozwijany i stanie się nam jeszcze bliższy. Mam nadzieję, że nie na tyle bliski, by wpadać w histerię, gdy przestanie działać. Zastanawiając się nad nowymi funkcjami, jakie lądują w inteligentnych telefonach, zaciekawiło mnie, czym kierujecie się Wy, świadomi klienci, gdy szukacie nowego sprzętu. Postanowiłem spytać.

Nazwanie Was świadomymi klientami nie ma w sobie nic z wazeliniarstwa. Skoro tu jesteście, to interesują Was nowe technologie, macie pewnie większe pojęcie na ten temat, niż przeciętny klient. Czytacie, komentujecie, uczestniczycie w dyskusjach, więc sprawa nie jest Wam obca. Pewnie mniejszość stanowią ludzie, którzy po prostu idą do salonu operatora/sklepu i zdają się na sprzedawcę, ewentualnie powierzają sprawę zorientowanemu znajomemu czy krewniakowi.

Jedna sprawa ustalona, teraz ta ważniejsza: czym kierujecie się przy wyborze smartfonu? Na co zwraca uwagę w pierwszej kolejności osoba, która odnajduje się w temacie? I jakie są kolejne elementy, jak wygląda hierarchia ważności? Najpierw cena, ewentualnie zestawienie cena/jakość czy np. producent? System operacyjny jest najważniejszy czy to sprawa drugorzędna i liczy się np. aparat, bo jesteście fanami fotografii mobilnej? O ile osoby przywiązujące sporą wagę do aparatu w telefonie naprawdę istnieją - producenci przekonują, że tak, ale może to miejska legenda...

Na jakie wskazania stawiam? Podejrzewam, że często będzie się przewijać motyw baterii, jej pojemności oraz czasu pracy na jednym ładowaniu. Do tego wizja aktualizacji oraz cena. Na pierwszym miejscu system? Z dyskusji, jakie przewijają się przez AW, należałoby wywnioskować, że to najważniejsze: smartfony mają podobne komponenty, a te lepiej lub gorzej wykorzystuje system. Dobra platforma wyciągnie zalety, gorsza pokaże wady maszyny. Tyle przewidywania dotyczące odpowiedzi. Ale może będę zaskoczony.

Jak to jest w w moim przypadku? Telefony są dwa: pierwszy dostałem w prezencie i będę pewnie z niego korzystał, póki nie padnie, drugi jest z odzysku (rodzinnego) i zastąpił tradycyjny telefon, gdy tamten odmówił posluszeństwa. Chodzi mi po głowie kupienie w jego miejsce prostej komórki, ale nie chcę produkować kolejnego elektro śmiecia (niepotrzebnie) i pewnie poczekam aż i ten padnie. Czym się zatem kierowałem? Brałem to, co dawali ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobiletelefonSmartfonhotmobile