Antyapps

Sprawdź, kto do Ciebie dzwoni z aplikacją Czyj to numer

A
Antyapps
1

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo i prywatność danych często zaczyna się na numerze telefonu. Posługujemy się nim niemal codziennie — nie tylko do komunikowania z bliskimi, czy znajomymi. Dzwonienie do firm, urzędów, infolinii, itp. W każdym z tych przypadków liczymy na uczciwość drugiej stron...

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo i prywatność danych często zaczyna się na numerze telefonu. Posługujemy się nim niemal codziennie — nie tylko do komunikowania z bliskimi, czy znajomymi. Dzwonienie do firm, urzędów, infolinii, itp. W każdym z tych przypadków liczymy na uczciwość drugiej strony, że nie przekażą naszego numeru gdzieś dalej. Najczęściej do firm telemarketingowych, które wykorzystują nasze dane w niezbyt korzystny dla nas sposób.

A to kończy się ciągłymi telefonami od nieznanych numerów — a to ze „specjalną, przygotowaną z myślą o nas” ofertą, która w rzeczywistości nas nie interesuje, a to jawnie próbując wcisnąć nam marketingowy bełkot i wyciągnąć od nas pieniądze. Oczywiście rozwiązaniem jest zablokowanie tego numeru w ustawieniach telefonu. Jednak gdy nasz numer wpadnie do obiegu i wędruje z jednej firmy do drugiej ciężko jest się uwolnić od przychodzących połączeń — musielibyśmy blokować każdy numer, który próbuje się z nami skontaktować, a przecież nie zawsze są to niechciane numery. Jakie jest więc rozwiązanie? Najwygodniej skorzystać z dedykowanej aplikacji, która dzięki aktualizowanej na bieżąco bazie danych sama podpowie, czy dzwoniący do nas nieznany numer pochodzi od telemarketera, czy też jest „bezpieczny”. Tak działa aplikacja Czyj to numer, z której skorzystają posiadacze telefonów z iOS i Androidem.

Czyj to numer to wygodne narzędzie sprawdzające połączenia przychodzące

Jak działa Czyj to numer? Z pozoru jest to bardzo proste narzędzie. Po zainstalowaniu i nadaniu odpowiednich uprawnień, w przypadku iOS jest to pozwolenie na blokowanie i identyfikację połączeń oraz prezentowanie danych dzwoniącego, wystarczy zaktualizować bazę danych i cieszyć się spokojem ducha. Z chwilą, gdy zadzwoni do nas nieznany numer, aplikacja poinformuje, czy znajduje on się w bazie danych i czy widnieje w jednej z kilku kategorii — telemarketer, przydatne, czy niepokojące. Baza danych jest aktualizowana na bieżąco, a numery w głównej mierze pochodzą od samych jej użytkowników. Czyj to numer daje możliwość zgłoszenia numeru telefonu, wraz z przypisaniem go do wspomnianej już kategorii z uwzględnieniem dodatkowych opcji. Aplikacja działa w tle, podobnie jak aktualizacje bazy danych. Nie wymaga zalogowania, ani nie zbiera informacji o połączeniach przychodzących.

Aplikacja jest dostępna w App Store i Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: