Antyapps

FindNow: aplikacja do łatwego dzielenia się lokalizacją i odszukiwania znajomych

A
Antyapps
0

Pół żartem — pół serio mówi się o tym, że nasi największy szpiedzy są zawsze przy nas. Prawdą jest, że lwia część użytkowników nie rozstaje się ze smartfonami na dłużej niż kilka minut dziennie, a nie brakuje też takich, którzy śpią z telefonem schowanym pod poduszkę. W XXI wieku kontakt nawet z...

Pół żartem — pół serio mówi się o tym, że nasi największy szpiedzy są zawsze przy nas. Prawdą jest, że lwia część użytkowników nie rozstaje się ze smartfonami na dłużej niż kilka minut dziennie, a nie brakuje też takich, którzy śpią z telefonem schowanym pod poduszkę. W XXI wieku kontakt nawet z ludźmi z drugiego świata jest dziecinnie prosty – nie trzeba czekać długich tygodni na listy, a połączenia głosowe są... dosłownie darmowe. Z różnych względów lubimy też "mieć oko" na naszych znajomych i rodzinę. Czasami chodzi o odnalezienie się w obcym mieście, czasami do gry wchodzi kwestia bezpieczeństwa. Niezależnie od motywacji: FindNow jest programem, który pozwoli podzielić się tymi danymi bez większego problemu.

Śledź i pozwól się śledzić. Lokalizator FindNow

FindNow to banalnie prosta w założeniach aplikacja, która pozwala łatwo lokalizować nas i... naszych znajomych. Bazuje na naszych kontaktach — warto jednak zaznaczyć, że aby działała, niezbędne będzie zainstalowanie aplikacji przez obie strony. Dodawanie kontaktów, obsługa programu czy przeglądanie map i sprawdzanie położenia jest dziecinnie proste. Niestety — jeżeli liczycie że to wszystko działać będzie prosto jak w bajce to... pod względem interfejsów faktycznie tak będzie. Nieco gorzej jednak sprawy wyglądają, kiedy okaże się, że korzystanie z programu nie jest darmowe. I przyjdzie za nie nieco zapłacić.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji czeka na nas trzydniowy okres próbny, a po nim opłata miesięczna rzędu 62,99 złotych. I ta dotyczyć musi wszystkich użytkowników, którzy chcą korzystać z programu. Nie jest to kwota mała — szczególnie, że to forma abonamentu, a mimo że platforma FindNow jest przemyślana i świetnie przygotowana, to jednak nie ma się co oszukiwać. To funkcje, które znajdziemy w całym pakiecie konkurencyjnych produktów (a nawet w najpopularniejszych komunikatorach czy... Mapach Google) i nie będziemy musieli za nie zapłacić nawet złotówki. A wszystkie będą równie mocno zżerać nam baterię w smartfonie — niezależnie od tego czy zapłacimy tych kilkadziesiąt złotych miesięcznie, czy też nie.

FindNow to solidnie przygotowana aplikacja, której twórcy wyznaczyli proste zadanie. Prawdopodobnie dla większości potencjalnych zainteresowanych cena okaże się progiem nie do przeskoczenia — i wcale mnie to nie dziwi. Sam program można pobrać w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: