Felietony

Czy Yahoo kupi Bebo?

Grzegorz Marczak
Czy Yahoo kupi Bebo?
1

Yahoo prowadzi rozmowy z Bebo na temat przejecie tego serwisu za 1 miliard USD. Bebo to serwis społecznościowy, który może się pochwalić 25 milionami użytkowników – jego wycena przez yahoo na miliard dolarów oznacza, że będzie on kosztował prawie dwa razy tyle co myspace (News corp’s zapłaciło z...


Yahoo prowadzi rozmowy z Bebo na temat przejecie tego serwisu za 1 miliard USD.
Bebo to serwis społecznościowy, który może się pochwalić 25 milionami użytkowników – jego wycena przez yahoo na miliard dolarów oznacza, że będzie on kosztował prawie dwa razy tyle co myspace (News corp’s zapłaciło za myspace 580 milionów).


Tak wygląda miliard dolarów

Tak jak przewidywałem, Yahoo musi zrobić jakieś zakupy ponieważ konkurencie powoli wykupują co lepsze serwisy (Youtube, Myspace itp.) a zbudowanie teraz czegoś nowego od postaw może być bardzo trudne.

Jeśli dojedzie do transakcji to jest to kolejny miliard wydany w tym roku na zakup serwisu internetowego – ciekawe w jakiej sumie zamknie się ten rok?.

Jeszcze jedno jest zastanawiające - cel takich zakupów. Kupują kawałek rynku, użytkowników - a może blokują w ten sposób konkurencje aby nie mogła kupić?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu