Moje przemyślenia

100 tysięcy na polski serwis?

GM
Grzegorz Marczak
15

Czytając ostatnio doniesienia zagraniczne o milionowych (pomijam miliardowe) inwestycjach w zagraniczne serwisy zastanawiam się czy jeśli mielibyście dla przykładu zainwestować 100 tysięcy w polski serwis to jaki byście wybrali? Przelicznik jest dość łatwy, każdy kto inwestuje oczekuje zwrotu z...


Czytając ostatnio doniesienia zagraniczne o milionowych (pomijam miliardowe) inwestycjach w zagraniczne serwisy zastanawiam się czy jeśli mielibyście dla przykładu zainwestować 100 tysięcy w polski serwis to jaki byście wybrali?

Przelicznik jest dość łatwy, każdy kto inwestuje oczekuje zwrotu z inwestycji. VC czyli venture capital oczekują kilkaset procent w ciągu kliku lat. Prywatny inwestor pewnie zadowolił by się dużo skromniejszym zyskiem – ale zysk ten musiał by wystąpić w dość określonym czasie.

Czytając i pisząc o polskich start-upach – zastanawiam się, który z nich budzi w nas na tyle dużo entuzjazmu, że warto by było w niego zainwestować np. 100 tysięcy złotych.

Pytanie nr 2 – czy taki start-up był by w stanie wykorzysta taką kwotę w odpowiedni sposób (bo nie chodzi o to aby wydać 100 tysięcy na developement – i rozszerzyć funkcjonalność serwisu) tak aby być w stanie odrobić te pieniądze a potem wygenerować zysk.

Ciekawe jakie waszym zdaniem serwis w Polsce są warte takiej inwestycji?
(Dodam, że nie mam takich pieniędzy na inwestycje a pytanie jest czysto teoretyczne.)

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu