Felietony

Czy wiesz, że cały czas możesz w naszym konkursie wygrać rower elektryczny?

Grzegorz Marczak
Czy wiesz, że cały czas możesz w naszym konkursie wygrać rower elektryczny?
2

Dokładnie tak! Na ZmienimyŚwiat.pl trwa dyskusja o technologiach wpływających na jazdę na rowerze i naszej wizji jak będzie wyglądał rower w przyszłości. Za najciekawszy komentarz co tydzień rozdajemy nagrody natomiast nagrodą główną jest rower elektryczny polskiej firmy Geobike. Wartość nagrody...

Dokładnie tak! Na ZmienimyŚwiat.pl trwa dyskusja o technologiach wpływających na jazdę na rowerze i naszej wizji jak będzie wyglądał rower w przyszłości.

Za najciekawszy komentarz co tydzień rozdajemy nagrody natomiast nagrodą główną jest rower elektryczny polskiej firmy Geobike. Wartość nagrody to kilka tysięcy złotych! Warto więc włączyć się do dyskusji i przedstawić swoją wizję!

Aby was zachęcić do uczestnictw w naszej akcji przedstawię wam kilka ciekawych komentarzy które pojawiły się do tej pory. Generalnie zbieramy bardzo fajne pomysły i wizje i już teraz chciałem wszystkim podziękować za zaangażowanie w dyskusjach.

Zapraszam do lektury i polecam przedstawić swoją wizję. Rower cały czas czeka, akcja trwa do końca miesiąca.

Yeti Lublin:

Oto moja wizja na najbliższe kilka lat: Oczywiście nowe technologie poprawią nasze rowerowe doświadczenia w różnych dziedzinach, skupię się na bezpieczeństwie, komforcie i rozrywce. Naturalnym krokiem jest zapewnienie źródła prądu naszym dwóm kółkom, więc obecny elektro-eko-trend się utrzyma.

Bezpieczeństwo:
Ponieważ ruch samochodowy i rowerowy często się przenika, wprowadzony zostanie uniwersalny system ostrzegania zmotoryzowanych o zbliżających się rowerzystach. Komputery pokładowe obliczą stopień ryzyka najechania na rowerzystę i odpowiednio wcześniej wyświetlą stosowne powiadomienie lub automatycznie zahamują pojazd.
Rowery jeżeli będą miały załadowaną trasę przejazdu, zaktualizują ją, gdy czerwone światło stanie nam na drodze, a nas poprowadzą optymalną drogą.
W momencie wyraźnej utraty równowagi, rower spróbuje zbalansować się lub opóźnić upadek (odważniki w ramie i kierownicy?).

Komfort:
Czujniki przeskanują teren przed rowerem i dostosują twardość amortyzatora do podłoża, przejazd przez krawężniki stanie się prawie nieodczuwalny. Inne zbadają ciśnienie powietrza w oponach.
Laserowe wskaźniki będą wskazywać linię przejazdu (np. omijanie korzeni w lesie), trasa zostanie opracowana na bazie przejazdów innych rowerzystów.
Łączność ze stacją pogodową, podpowie czy już czas zawracać do domu, aby zdążyć przed deszczem.

Rozrywka:
Społeczność to będzie podstawa motywacji do kolejnych wypadów, będzie dostarczać pomysły na nowe trasy, wyzwania (czasowe, kaloryczne, trudno dostępne miejsca), podpowiadać kto ze znajomych jest niedaleko. Będzie grupować nieznajomych, zachęcać do łączenia swoich tras.

Mariusz Forecki

coś tam się wymyśli... np okulary allebikeglasses - zakładamy takie cudo na oczy i mamy pełną symulację jazdy na rowerze. Programujemy trasy, ustawiamy stopień trudności, wybieramy wirtualny rower. Bezpieczne, tanie, nie wymaga wychodzenia z domu i przebierania się w te śmieszne stroje i kaski. Odpada problem z uzupełnianiem energii - zawsze można otworzyć lodówkę. Odpada absencja w pracy - wypadek jest praktycznie niemożliwy - można co najwyżej spaść z kanapy i rozbić okulary allebikeglasses. No i najważniejsze - nie tracimy kalorii, tylko ciągle przybieramy na wadze. Poza tym, w czasach gdy prawie wszyscy już pracują w domu nie jeździmy bez celu dokoła bloku, tylko relaksujemy się nie opuszczając miejsca pracy, a nawet jej nie przerywając. ogromna korzyść dla gospodarki narodowej. No i cała myśl techniczna zostanie skanalizowana w udoskonalanie okularów allebikeglasses a nie na wymyślanie koła po raz kolejny... Pozostanie pewnie grupa dinozaurów, ale wystarczy wprowadzić prawo zakazujące używania klasycznych rowerów z jakiegokolwiek względu (zanieczyszczanie środowiska, narażanie błądzących w googleglass na niebezpieczeństwo lub innego, jeszcze nie wymyślonego.

Ludwik Puczyłowski

Kradzieże. Nowe technologie pomogą uporać się z kradzieżami rowerów, które występują niezależnie od ich wartości. Małe urządzenie z GPSem, modułem 3G i czujnikiem sprawi, że będziemy wiedzieć, czy przypadkiem nikt nie dobiera się do naszej własności, albo gdzie się znajduje, jeśli mu się uda. Ceny takich modułów wciąż spadają, wkrótce posiadanie takiego dodatku nie będzie droższe niż solidny ulock.

Kuba Żmuda

#zmienimyswiat Ja do nowoczesnych elektrycznych rowerów wprowadził bym nutkę personalizacji. Wiadome każdy chce się wyróżniać w tłumie zwykłych szarych rowerów, może nowoczesny elektryczny rower zostałby pokryty (W końcu Polskim wynalazkiem ) jaki jest Grafen i dzieki temu moglibyśmy jednym ruchem smartfona np zmienić kolor naszego roweru, byc może dodać jakieś grafiki ( a w przyszłości np gdyby pomysł zaczerpnęły firmy mogły by wyświetlać na swoich firmowych rowerach reklamy - ogłoszenia :) nom i druga sprawa bardzo marzy mi się tak zestrojony nowoczesny rower aby po wybraniu swojego profilu np sam automatycznie regulowałby np wysokość siedziska, czy tez przełożenia przerzutek w zależności kto jakie doda sobie do "swojego profilu"

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu