Świat

Czy nowy CEO Yahoo zarabia dużo?

Grzegorz Marczak
Czy nowy CEO Yahoo zarabia dużo?
8

Od nominowania CEO Yahoo nie minął jeszcze tydzień a już cały internet fascynuje się tym ile Carol Bartz będzie zarabiać. Trzeba przyznać, że pieniądze te nie są małe. Według doniesień sama podstawowa pensja wyniesie milion dolarów! Oprócz stałej pensji będzie również roczny bonus które według różn...

Od nominowania CEO Yahoo nie minął jeszcze tydzień a już cały internet fascynuje się tym ile Carol Bartz będzie zarabiać. Trzeba przyznać, że pieniądze te nie są małe. Według doniesień sama podstawowa pensja wyniesie milion dolarów! Oprócz stałej pensji będzie również roczny bonus które według różnych źródeł ma wynosić pomiędzy 2 a 4 miliony zielonych papierków. Oczywiście wysokość bonusu będzie zależał od sytuacji firmy oraz od tego czy nowa szefowa będzie sobie dobrze radzić.

Oprócz pensji i bonusu Carol Bartz dostanie również 5 milionów akcji Yahoo. W 2009 Bartz otrzyma również od firmy tak zwany compensation package, który łącznie wyniesie 19 milionów dolarów (jest w nim zawarta między innym rekompensata za opuszczenie swojego poprzedniego stanowiska pracy).

Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażeni - z drugiej strony mówimy tutaj o kierowaniu korporacją za którą jeszcze niedawno Microsoft chciał zapłacić ponad 40 miliardów dolarów. Wyprowadzenie więc takiej firmy, z dołka w jakim się niewątpliwie znalazła powinno być dobrze opłacane.

Dobór CEO dla takiej firmy jest nie lada wyzwaniem - niektórzy blogerzy i media chcieli by aby nowy szef był wizjonerem, specjalistą w branży. Bartz jest natomiast dobrym biznesmenem, nie zna mediów ale za to z Autodesk przeżyła już trudne chwile i potrafiła przeprowadzić firmę przez bardzo trudny okres. Moim zdaniem czas na wizjonerów jako CEO powoli dobiega końca - a szczególnie w dużych korporacjach. Wizjonerzy czy też innowatorzy zawsze znajdą miejsce obok CEO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooCarol Bartz