Google

Czy mobilne wyniki wyszukiwania naprawdę muszą być kolorowe? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Czy mobilne wyniki wyszukiwania naprawdę muszą być kolorowe? [prasówka]
8

Google za wszelką cenę stara się urozmaicić wygląd mobilnych wyników wyszukiwania. Były już kolorowe paski, a teraz eksperymentuje z kolorowymi... kropkami. Strach pomyśleć, co będzie potem. Czy naprawdę wyniki wyszukiwania na mobile potrzebują takich ozdobników? Kolorowe kropki w mobilnym Google...

Google za wszelką cenę stara się urozmaicić wygląd mobilnych wyników wyszukiwania. Były już kolorowe paski, a teraz eksperymentuje z kolorowymi... kropkami. Strach pomyśleć, co będzie potem. Czy naprawdę wyniki wyszukiwania na mobile potrzebują takich ozdobników?

Kolorowe kropki w mobilnym Google

Część użytkowników smartfonów raportuje obecność niezidentyfikowanych, kolorowych kropek na swoich ekranach. Spekuluje się, że kropki te mogą być ukrytym komunikatem S.O.S, przesyłanym przez więzionych na Biegunie Południowym inżynierów opracowujących algorytmy Google'a. A tak poważnie...

Kalifornijska firma szuka chyba sposobu, aby dodać nieco więcej kolorów do mobilnych wyników wyszukiwania. Kolorowe kropki przy każdej pozycji to już kolejny taki pomysł - wcześniej eksperymentowano z paskami. Przyznaję - nie rozumiem, po co to wszystko i jaki efekt miałoby osiągnąć.  Może to część jakiegoś większego planu?

Windows 10 build 10114 na wideo

Zanosi się na kolejne zmiany w Windows 10. W sieci pojawiło się wideo przedstawiające nowości, jakie trafią do menu Start. Układ poszczególnych poleceń ma ulec reorganizacji. Zmieni się położenie odnośników do ustawień i menedżera plików, a także przycisku maksymalizujące menu na cały ekran. Sam build ma się również doczekać kilku innych nowości - głównie dotyczących interfejsu.

CHIP, czyli RaspBerry Pi Killer

Komputer za 9 dolarów? Okazało się, że można. CHIP ma być pogromcą taniego Raspberry Pi. Wyposażona w 1GHz CPU, 512MB RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej płytka posłuży celom edukacyjnym oraz stanie się fundamentem pod budowę różnego rodzaju amatorskich projektów. Na pokładzie znalazło się nawet miejsce na WiFi oraz Bluetoot. Pomysł pojawił się na Kicstarterze z celem 50 tys. dol. Aktualnie zebrał już ponad 600 tys., co jest niesamowitym sukcesem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu