Aplikacje webowe

Typitap - sprawdź się ze znajomymi w szybkości pisania na klawiaturze

Grzegorz Ułan
Typitap - sprawdź się ze znajomymi w szybkości pisania na klawiaturze
4

Dziś dzień polskich projektów, popołudniu dzieliłem się z Wami aplikacją polskiego programisty - Wybornie.org, teraz znalazłem na BetaList kolejny polski pomysł, tym razem raczej rozrywkowy, choć i przy okazji można się podciągnąć w umiejętności szybkiego i bezbłędnego pisania.

Mowa o serwisie Typitap, a może bardziej pasowałoby określenie - gra online, która pozwala na ściganie się ze znajomymi w przepisywaniu tekstów pojawiających się na ekranie. Co najważniejsze, do wyboru mamy wersję angielską i polską, jeśli chodzi o przepisywanie tekstów, tak więc w obu językach można się tu podszkolić.

Na początek można poćwiczyć samemu, wystarczy skorzystać z przycisku na głównej stronie - Practice alone. Uruchomi się nam panel z tekstem do przepisania, a nad nim pokaże się pasek postępu, czas przepisywania oraz licznik błędów. Skrypt rozpoznaje każdy błąd, nawet brak przecinka, więc przydatne to będzie do nauki nie tylko szybkiego pisania na klawiaturze, ale i bezbłędnego. O każdym błędzie informuje odpowiedni dźwięk, a pasek postępu przepisywania się zatrzymuje.

Kiedy już nasze wyniki będą na zadowalającym poziomie, możemy przejść do rywalizacji, albo ze znajomymi albo z użytkownikami, którzy aktualnie znajdują się na stronie.

W tym celu wystarczy uruchomić panel boczny z listą użytkowników online, wybierając przycisk Join online race. W przypadku dołączenia przynajmniej dwóch graczy i po upływie określonego czasu automatycznie wskoczy nowy panel z tekstem i polem do przepisania go.

W odróżnieniu od poprzedniego panelu mamy tutaj dodatkowo paski postępu pozostałych graczy, a na koniec wyskoczy nam podsumowanie rozgrywki.

Po założeniu konta możemy śledzić własne i znajomych postępy ze statystykami wygranych pojedynków. Każdy z graczy ma swój profil, coś jak na portalach społecznościowych, gdzie wyświetlają się osoby, które śledzimy, bądź które śledzą nas oraz ostatnie gry wraz z wynikami. Można też skorzystać z kodu z wynikami do wklejenia w stopce na forach czy w mediach społecznościowych.

Na głównej stronie serwisu codziennie wyświetlana jest lista najlepszych dziesięciu wyników danego dnia oraz TOP10 wyników miesiąca. Obecnie najlepszy wynik miesiąca to 55 słów na minutę, a najlepszy dzisiaj wynik to 43.

Nie sugerujcie się moimi wynikami ze zrzutów, które wrzuciłem w tym tekście. Potrafię szybciej i bezbłędniej pisać, ale musiałem przerywać pisanie na zrobienie tych zrzutów:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu