Android

Czekasz na Androida N? Te nowości od Google musisz znać!

Jakub Szczęsny
Czekasz na Androida N? Te nowości od Google musisz znać!
30

Android N to kolejna odsłona najpopularniejszego obecnie systemu mobilnego na świecie. Na konferencji I/O 2016 nie mogło zatem zabraknąć informacji na ten temat. Android N w opinii deweloperów, którzy testują wczesne wersje tego systemu uchodzi za iterację niezwykle udaną i obiecującą. Przy okazji, Google zapowiada więcej nowości, które wskazują nowy kierunek tego systemu - taki, jakiego oczekują i deweloperzy i użytkownicy.

Android N jeszcze nie otrzymał swojej nazwy. Możecie ją nadać temu systemowi!

Google nie zrobił nam "nie-niespodzianki" i nie nazwał jeszcze Androida N. Chce natomiast, aby w tej kwestii wypowiedzieli się Internauci i z tego powodu stworzył specjalną stronę internetową, na której możecie zaproponować gigantowi swój typ. Jeżeli macie ciekawy pomysł, śmiało!

Podobnie, jak i nazwa systemu, nowości w Android N to efekt szerokiego programu zbierania feedbacku od deweloperów, ten okazał się być niezwykle cenny w kontekście konstruowania nowej wersji oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Komórkowi i tabletowi gracze z pewnością docenią wdrożenie do Androida Vulkan API, by po pierwsze - zwiększyć jakość grafiki na urządzeniach mobilnych i po drugie - lepiej je optymalizować pod takie urządzenia.

Ale Android N to nie tylko gry. To również obietnica jeszcze bardziej intuicyjnego systemu mobilnego

Google, słuchając deweloperów oraz użytkowników platformy zdecydował się wreszcie na ulepszenie menu multitaskingu. Od Androida N będzie ono ograniczone do siedmiu ostatnio używanych aplikacji po to, aby uprościć przełączanie się między nimi. A teraz gratka dla osób, które lubią szybko pozbywać się wszystkich uruchomionych procesów - wreszcie pojawi się przycisk "Zamknij wszystkie"!

Co więcej, w Androidzie N pojawi się opcja dzielenia ekranu - niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z tabletem, czy telefonem komórkowym. Możecie jednocześnie oglądać film i na przykład przeglądać informacje na jego temat. Oczywiście, najbardziej przyda się to osobom, które aktywnie korzystają z tabletów, tam będzie można tę funkcję wykorzystać w największym stopniu. Nowości nie ominą również powiadomień, które udostępnią możliwość odpisania bezpośrednio z nich bez konieczności otwierania aplikacji.

Google udostępniło najnowszą odsłonę Androida z wyżej wspomnianymi funkcjami - jeżeli nie chcecie czekać do upublicznienia finalnej wersji oprogramowania - możecie je pobrać stąd!

W kolejnych wpisach opiszemy kolejne nowości! Bądźcie z nami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android Ni/o 2016