Startups

Czego Axel Springer chce od startupów?

GM
Grzegorz Marczak
3

No właśnie, jak się okazuje ta duża mediowa spółka również wspiera startupy. Stało się to modne, a w niektórych branżach wręcz obowiązkowe. Oczywiście wsparcie nie polega na rozdawaniu dziesiątków milionów euro (a stać ich), ale na... Kiedy dostaje się mail od Axel Springer, gdzie na początku jes...

No właśnie, jak się okazuje ta duża mediowa spółka również wspiera startupy. Stało się to modne, a w niektórych branżach wręcz obowiązkowe. Oczywiście wsparcie nie polega na rozdawaniu dziesiątków milionów euro (a stać ich), ale na...

Kiedy dostaje się mail od Axel Springer, gdzie na początku jest napisane:

As one of the leading tech blogs in Poland, AntyWeb has also developed into a crucial information medium for many other players in the digital space.

To od razu wiadomo, że ktoś czegoś chce :). Dostaję bardzo dużo podobnych mail z pytaniem czy nie napisałbym o kolejnym inkubatorze czy akceleratorze otwierającym się w Europie. Przeważnie odpuszczam, bo są to bardzo młode inicjatywy bez żadnej historii. Jednak w przypadku Axela i ich programu akceleracyjnego Axel Springer Plug & Play myślę, że warto słowo lub dwa napisać.

Axel Springer to potężne medium, które nie raz już pokazało, że nie boją się ryzyka inwestycji, mają też fundusze więc pewnie warto zaprosić polskie startupy do przyjrzenia się bliżej ich projektowi. Daleko do Berlina nie mamy więc można spróbować.

Axel Springer Plug & Play to program w którym Axel Springer łączy siły z centrum technologicznym i inwestorami z całego świata. Celem są jak to w przypadku takich programów bywa szybkie i drobne inwestycje w startupy w początkowej fazie. W ofercie mają więc do zdobycia 25 tysięcy euro i miejsce w berlińskim biurze. Za wsparcie i pieniądze biorą 5% udziałów w firmie.

Od maja 2013 roku 8 startupów uczestniczy już w pierwszej rundzie akceleratora szykując się oczywiście do punktu kulminacyjnego jakim jest Demo Day. W tym momencie otworzyli już rejestrację do następnej rundy programu, która rozpocznie się w październiku 2013. Każdego zainteresowane odsyłam do formularza rejestracyjnego..

Dlaczego warto spróbować? Przede wszystkim dlatego, że to duża firm mediowa z dobrym kontaktami i jeśli będą chcieli to zapewnią dobry start swoimi projektom. Bardzo ważnym aspektem jest też Berlin. Mimo iż mają tak samo daleko do krzemowej doliny to jednak potrafią do niej dotrzeć znacznie bardziej efektywnie. Berlińska scena startupowa ma bardzo dobre kontakty na całym świecie i dużo dobrych znajomości wśród inwestorów. Mają też wreszcie sporo inwestorów z doświadczeniem w uruchamianiu globalnych biznesów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Axel Springer