Microsoft

Skype dogonił konkurencję, nareszcie!

Konrad Kozłowski
Skype dogonił konkurencję, nareszcie!
10

O nadchodzącej aktualizacji Skype'a dla iPhone'a mówiło się od kilku dni. Dziś zapowiedzi stały się faktem, a oznaczona numerkiem 5 wersja Skype'a zawitała do App Store. Oprócz nowego interfejsu aplikacji, Microsoft mówi o poprawionych powiadomieniach (również wewnątrz aplikacji) oraz usprawnionej w...

O nadchodzącej aktualizacji Skype'a dla iPhone'a mówiło się od kilku dni. Dziś zapowiedzi stały się faktem, a oznaczona numerkiem 5 wersja Skype'a zawitała do App Store. Oprócz nowego interfejsu aplikacji, Microsoft mówi o poprawionych powiadomieniach (również wewnątrz aplikacji) oraz usprawnionej wymianie wiadomości z opcją wysyłania grafik i filmików wideo. Czyżby Skype nareszcie nadgonił braki względem konkurencji?

Skype przebył długą drogę zanim dotarł do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj. Sporo aktualziacji, mnóstwo narzekań użytkowników (w tym moich), przeróżne sytuacje związane z synchronizacją wiadomości oraz problematyczne powiadomienia. "Piątka" ma z tym wszystkim skończyć, a dodatkowo zauroczyć ma użytkowników nowym, odświeżonym i niezwykle płynnym interfejsem.

Zmiany wizualne są widoczne gołym okiem. Tu się coś wysuwa, tu płynnie ukazuje, a powiadomienia nareszcie sprawiają wrażenie w pełni działających. Niezwykle przypadła mi do gustu klawiatura w Skype, która nabrała szarego odcieniu, co znacznie lepiej prezentuje się od dwóch domyślnych barw: czarnej i białej. Jest to wierna kopia Skype'a dla Windows Phone, co zauważyć można oglądając przyciski w dolnej części ekranu czy podział na sekcje kontaktów, ostatnio używanych i ulubionych.

Jak wspominałem efekty wizualne to nie wszystko. Nowy Skype dla iOS to sporo poprawek i zmian. Podczas testów aplikacji w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut powiadomienia otrzymywałem tylko na tym urządzeniu, na którym jestem aktywny, a wiadomości błyskawicznie pojawiały się na pozostałych urządzeniach, gdzie jestem zalogowany na Skype. Warto wspomnieć o usprawnieniach w konwersacjach (grupowych) i łatwiejszym wysyłaniu zdjęć oraz filmów, także do kontaktów będących offline.

Wygląda więc na to, że na Skype nareszcie będzie można polegać. Nie powinny już zdarzyć się sytuacje, gdy wysłana przez nas wiadomość nie dociera na żadne z urządzeń odbiorcy, a my nie mamy o tym zielonego pojęcia czekając na odpowiedź. Naturalnie Skype to nadal przede wszystkim komunikator, dla której najwyższym priorytetem są rozmowy głosowe oraz wideorozmowy. W dzisiejszych realiach użytkownicy potrzebują jednak jak najbardziej kompleksowych rozwiązań, jeżeli chodzi o komunikację i w tej rzeczywistości Skype zaczyna się odnajdywać.

Jeżeli dotyczy Was problem aktualizacji lub jeszcze nie pojawiła się na Waszym urządzeniu, wystarczy że usuniecie aplikację, a następnie pobierzecie ją z App Store z listy "Purchased".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkypekomunikatoriOS