Felietony

Cytat tygodnia na temat web 2.0

Grzegorz Marczak
Cytat tygodnia na temat web 2.0
3

Wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest web 2.0 wiele osób doszukuje się różnych żródeł i definicji tego trendu. Wiele osób mówi, że tak naprawdę trudno jest zdefiniować czym jest web 2.0... A wystarczyło zapytać się redkacji PC World Komputer, która w swoich wróżbach odnośnie roku 2007 tak ot...

Wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest web 2.0 wiele osób doszukuje się różnych żródeł i definicji tego trendu. Wiele osób mówi, że tak naprawdę trudno jest zdefiniować czym jest web 2.0...

A wystarczyło zapytać się redkacji PC World Komputer, która w swoich wróżbach odnośnie roku 2007 tak oto jasno i przejrzyście zdefiniowała czym jest web 2.0 i co będzie się działo w następny roku w internecie :

Firmy trąbiące o Web 2.0, Web 2.1, Web 3.0 zostaną przyhamowane - pęknie bańka potrzeb i oczekiwań. Okaże się, że Web 2.0 tak naprawdę oznacza Web 1.1, w którym podział na twórców (dających) i oglądających (biorących) ciągle jest bardzo wyraźny.

A może jest tu ukryte jakieś działanie matematyczne - gdyby tak do web 1.0 dodać web 3.0 i podzielić przez web 2.1 to wyjdzie web 1.1 ? – coś się nie zgadza. Myślę, że jest inna tajemnicza kombinacja, która zapewne doprowadzi nas do web 1.1.

Jedno jest pewne wiem już, że web 2.0 = web 1.1.

To było takie proste i oczywiste.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu