Moje przemyślenia

Wykopu nie ma jest okazja?

GM
Grzegorz Marczak
10

Niedawno piałem, iż serwis wykop.pl jest symbolem polskiego web 2.0 (a na pewno medialnym). Tymczasem autorzy serwisu zafundowali nam już kilkudniową przerwę spowodowaną awarią (?!). Gdyby chcieć snuć fałszywe i jakże nie taktowne domysły można by stwierdzić, że : • Ruby on rails się nie sp...

Niedawno piałem, iż serwis wykop.pl jest symbolem polskiego web 2.0 (a na pewno medialnym). Tymczasem autorzy serwisu zafundowali nam już kilkudniową przerwę spowodowaną awarią (?!).

Gdyby chcieć snuć fałszywe i jakże nie taktowne domysły można by stwierdzić, że :

    Ruby on rails się nie sprawdza i przysparza wielu problemów
    • Gdzieś zginęła baza danych
    • Gdzieś zginął cały serwer

Żaden z powyższych domysłów nie może być jednak usprawiedliwieniem dla kilkudniowej przerwy dla naszego web 2.0 symbolu.

Aktualizacja : na stronie wykopu pojawiła się informacja o przyczynie niedostępności serwisu - w takich wypadkach należy tylko współczuć (znam takie problemy z własnego doświadczenia).

Patrząc na to jednak z punktu widzenia konkurencji – jest dobrze, można na tym skorzystać. Pytanie jakie należy sobie zadać to kto jest konkurencją dla wykopu? Gwar? – gwar to moim zdaniem zupełnie inny byt, nie nastawiony na społeczność – raczej suchy i bez wyrazu agregator wiadomości.

Kto więc jeszcze pozostaje ? – spychy (raczej małe szanse na konkurencje), linkr (może być ale mało wypromowany), linkbox (ale autorzy twierdzą, że ich system jest do czegoś innego)

Wygląda na to że nie da się zakopać wykopu bo nikt nie ma łopaty. A może jest jeszcze ktoś o kim nikt nie wie ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu