Gry

DC Super Hero Girls: Teen Power - recenzja

Kamil Świtalski
0

DC Super Hero Girls to serial animowany który podbija serca młodych widzów. Teraz licencja trafia także do gry z podtytułem Teen Power. Jeżeli liczyliście na szaloną zabawę dla starszego gracza, to... nie tym razem!

W branżowych mediach o grze nie mówiło się w ogóle. Pojawiła się nagle, a jej wydawcą jest... samo Nintendo! Serial DC Super Hero Girls jest hitem — i grupa docelowa go uwielbia. Gry na licencjach przyzwyczaiły nas do tego, by zbyt wiele od nich nie oczekiwać bo są... co najwyżej średnie. Tutaj sprawy mają się analogicznie, ale to że gra jest średnia wcale nie oznacza, że jest zła.

Do wyboru mamy sześć bohaterek (Batgirl, Wonder Woman, Super Girl, Star Sapphire, Catowman, Harley Quinn) — każda z nich ma swoje specjalne umiejętności które wykorzystuje w walce. Szalona rozgrywka, dużo się dzieje i wygląda... no cóż, jak wygląda — mam wrażenie, że cała gra jest czymś pomiędzy LEGO, a niewielkiego budżetu grą, która w teorii ma trafić do mainstreamu. W praktyce jeśli gdzieś jednak trafi, to do kosza z przecenami — bo to jednak gra dla najmłodszych, na licencji, która wydana została w pełnej cenie.

I choć tamtejsza walka i rozgrywka nie należą do złych, to tak jak mówię — kierowane są raczej ku młodszemu odbiorcy. Stąd niezbyt wymagający poziom trudności, luźny i żartobliwy styl znany z serialu. Aby jednak nie było że tylko się czepiam — plansze są rozplanowane dość rozsądnie, a wszyscy miłośnicy znajdziek i zadań pobocznych będą mieli co robić, bowiem rozwój postaci na wzór tych z RPG zachęca do eksplorowania i rozwoju bohaterów. To także dodatkowa motywacja, by powrócić do rozgrywki — a w tym worku rozmaitości nie zabrakło także całego pakietu elementów kosmetycznych, które możemy kupować.

Niestety - DC Super Hero Girls na Nintendo Switch NIE POSIADA polskiej wersji językowej. Smutne, bo jednak to produkt kierowany przede wszystkim ku najmłodszym miłośnikom marki. Ponadto wydawca sprzedaje ją w pełnej cenie, a jednak jest to projekt któremu daleko do najlepszych gier na Nintendo Switch — także tych kierowanych ku najmłodszym. Dlatego, niestety, trudno jest mi go polecić. Kiedy gra trafi do kosza z przecenami, jak najbardziej warto dać jej szansę - póki co, nawet w formie prezentu wydaje się jednak być nieco za droga na to co oferuje...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: