Gry

Cyberpunk 2077 to gra bliska ideału? Recenzje są bardzo przychylne!

Konrad Kozłowski
Cyberpunk 2077 to gra bliska ideału? Recenzje są bardzo przychylne!
16

Za trzy dni zadebiutuje Cyberupunk 2077, a recenzje, które właśnie się ukazały, zwiastują prawdziwą ucztę dla graczy.

Cyberpunk 2077 to udana gra

Właśnie dzisiaj opublikowane zostały recenzje nowej gry CD Projekt RED przez największe redakcje jak IGN, Kotaku, Gamespot, Polygon czy Eurogamer. Czy twórcy znanego na całym świecie "Wiedźmina 3" stanęli na wysokości zadania i przygotowali grę, o której będzie się mówić równie długo i dobrze? Wygląda na to, że tak. Choć wobec fabuły czy mechanizmów w Cyberpunku 2077 pojawiało się sporo wątpliwości i obaw, to opublikowane recenzje zdają się potwierdzać ogromne aspiracje studia. Cyberpunk 2077 to skomplikowana gra, która oferuje sporą liczbę zadań głównych i mnóstwo pobocznych misji (choć wskazuje się, że nie pasują one do siebie), a wszystko toczy się w RPG-owym stylu, gdzie każda nasza decyzja ma wpływ na dalsze losy głównego bohatera.

Wiemy ile waży Cyberpunk 2077 na PlayStation. Obejdzie się bez dodatkowych dysków

Ci, którzy spędzili z grą najwięcej czasu zaznaczają, że po kilkudziesięciu godzinach (po wyżej 40) udało się kilkukrotnie dotrzeć do wielkiego finału z kompletnie różnym skutkiem. Zakończenie fabuły gry może przyjąć wiele scenariuszy, dzięki czemu całość można ogrywać od początku do końca kilka razy podejmując różne decyzje po drodze. W recenzjach zwrócono też uwagę na system rozwijania postaci oraz uzbrojenia - są bogate i dają dużo możliwości personalizacji naszej postaci.

Bugi i błędy w Cyberpunk 2077 powinny zostać naprawione lada moment

Gra ma zróżnicowane tempo, co wynika z różnorodności zadań, których się podejmujemy. Nie brakuje misji czysto detektywistycznych, ale jest także szansa na zrobienie niezłej rozwałki. Tutaj wspomina się też o świetnym soundtracku, który rozbrzmiewa w głośnikach/słuchawkach niemal przez cały czas. Night City jest obszerną i zaskakująco szczegółową lokalizacją nawet do samodzielnego przemieszczania się bez większego celu. To wszystko jednak traci kolory, gdy na każdym kroku z recenzji dowiadujemy się o bugach i błędach.

Był wyciek, pora na oficjalne wideo. Tak wygląda i działa Cyberpunk 2077 na PS4 i PS5

Tych jest naprawdę wiele i niektóre redakcje nawet przyznały, że z oceną wstrzymają się do publikacji patcha naprawiającego większość z nich. Żaden serwis nie zaprezentował rzeczywistego gameplay'u, a wideorecenzje oparto na materiałach dostarczonych przez CD Projekt RED. To się oczywiście niedługo zmieni. Warto nadmienić, że recenzenci ogrywali wersję na PC, a wydania na konsole dopiero będą udostępniane. Niektórzy wstrzymali też

W chwili obecnej Metacritic wskazuje na średnią 91/100.

Cyberpunk 2077 debiutuje w ten czwartek, 10 grudnia na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X oraz Google Stadia (która właśnie ruszyła w Polsce).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu