PlayStation

Dlaczego PlayStation nie potrafi pozbyć się Cyberpunk 2077 z PS4, skoro wie że... to po prostu nie działa?

Kamil Świtalski
34

Plotki się potwierdziły, Cyberpunk 2077 wrócił do PlayStation Store. Ale już w pierwszym zdaniu opisu Sony mówi wprost, że nie powinien.

Producenci konsol już od lat nie mają swojego znaku jakości. Seal of Quality Nintendo odszedł w zapomnienie — a to jak FATALNIE zoptymalizowane gry trafiają na Switcha woła o pomstę do nieba. Ale to nie jest tak, że Nintendo jest tutaj wyjątkiem, a reszta jest święta. Kto pamięta dziesiątki równie dramatycznych portów z PS3 na Vitę, ten wie o czym mowa. Ostatnio w sieci zagotowało się po tym, jak do PlayStation Store - cyfrowego sklepu Sony - powrócił Cyberpunk 2077. Najwyraźniej twórcy spełnili jakieś wytyczne producenta konsoli. Może i odhaczono co trzeba, ale patrząc na to w jaki sposób PlayStation komunikuje ten powrót mam wątpliwości, czy w ogóle powinien wracać.

PlayStation informuje o powrocie Cyberpunk 2077 do PlayStation Store, ale jasno sygnalizuje, że średnio nadaje się do ogrania na PS4

Cyberpunk 2077 zadebiutował w grudniu na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wersje dla konsol nowej generacji wciąż są w przygotowaniu — i jeśli wierzyć CD Projekt RED, mają trafić do graczy jeszcze w tym roku. Nie trzeba śledzić branży gier, by wiedzieć, że premiera nie przebiegła spokojnie. O ile gracze na PC trafiali na mniej lub bardziej irytujące bugi, to dla graczy na konsolach (zwłaszcza starej generacji, na które wydano przecież grę) CP2077 okazywał się po prostu niegrywalny. Ilość bugów która spotkała wielu (bo warto zaznaczyć - nie wszystkich) graczy okazała się porażająca. Na tyle, że gra z hukiem wyleciała z PlayStation Store. Kilka dni temu wróciła, ale czytając pierwsze zdanie opisu produktu mam wrażenie, że nie powinna. I nie rozumiem, dlaczego Sony się na to w ogóle zgodziło.

WAŻNA INFORMACJA: użytkownicy nadal mają problemy z wydajnością w tej grze. Zakup do użytku w systemach PS4 nie jest zalecany. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z grania w Cyberpunk na PlayStation, graj na systemach PS4 Pro i PS5.

Czyli co — gra która wydana jest na konsolę PlayStation 4 ma problem z wydajnością, producent konsoli (będący także administratorem sklepu) doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko ją tam dopuszcza bo... ekipa odpowiedzialna za grę wprowadziła nieco zmian, dzięki którym jest trochę bardziej znośna niż poprzednio? Jednak nie na tyle, by można powiedzieć, że to działa i z czystym sumieniem warto ją zarekomendować?

Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem postępowania Sony. Ja wiem, hajs musi się zgadzać, firma zgarnia swój procent od każdej transakcji, ale takie zagrywki odczytuję jak pokazywanie graczom że tak naprawdę, to mamy ich gdzieś. Ugniemy się przed twórcami, niech wracają, korzystają, a my wydamy komunikat i umyjemy sobie rączki jednym zdaniem opisu, zamiast... na przykład poczekać do czasu, w którym produkt będzie spełniał jakiekolwiek normy jakościowe? Słabo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu