Seriale

Netflix pokaże, jak wyglądają przesłuchania w różnych krajach. Zwiastun serialu Criminal

Weronika Makuch
Netflix pokaże, jak wyglądają przesłuchania w różnych krajach. Zwiastun serialu Criminal
0

Netflix już niedługo wypuści nowy serial, który był kręcony w ramach kooperacji kilku krajów. Zapowiada się ciekawie.

Criminal jest serialem wyprodukowanym przez Netfliksa za rynku europejskim. W procesie twórczym brały udział Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Hiszpania. Każdy z tych krajów był odpowiedzialny za trzy odcinki po 45 minut każdy. Ich akcje zostały osadzone w niewielkiej przestrzeni policyjnego biura przesłuchań. Tworząc ten kameralny kryminał twórcy chcieli skupić się przede wszystkim na psychologicznej walce pomiędzy policjantem a przesłuchiwanym.

Criminal zadebiutuje na Netfliksie 20 września

Wszystkie kraje zdecydowały się zatrudnić do filmu swoich zdolnych aktorów. W odcinkach z Wielkiej Brytanii wystąpią m.in. David Tennat (Doctor Who, Good Omens), Hayley Atwell (Agentka Carter, Capitan America: Pierwsze starcie), Youssef Kerkour (Koliber, Ścigane) i Clare Hope Ashitey (Ludzkie dzieci, Seven Seconds). We francuskich pojawią się m.in. Nathalie Baye (To tylko koniec świata, Złap mnie, jeśli potrafisz), Jérémie Renier (Podwójny kochanek, Dziecko), Sara Giraudeau (Biuro szpiegów, Cierpkie mleko). Niemieckie uświetnią m.in. Peter Kurth (Good Bye Lenin!, Babilon Berlin), Sylvester Groth (Bękarty Wojny, Kryptonim U.N.C.L.E.), Florence Kasumba (Czarna Pantera, Avengers: Wojna bez granic) i Nina Hoss (Feniks, Kobieta w Berlinie), a  hiszpańskie Carmen Machi (Bar, Hiszpański temperament), Inma Cuesta (Kuzyni, Wszyscy wiedzą), Eduard Fernández (Skóra, w której żyję, Metoda) i Álvaro Cervantes (Trzy metry nad niebem, Tylko Ciebie chcę).

Dukaj i Bagiński wyprodukują belgijski serial dla Netfliksa, inspirowany powieścią pisarza

Całość zapowiada się bardzo ciekawie. Cieszę się, że dostaniemy jakiś kryminał, który nie będzie polegał na lataniu z bronią w tę i z powrotem po amerykańskich metropoliach. Oczywiście stworzenie dobrego kryminału psychologicznego nie jest takie łatwe. Twórcy nie mieli do dyspozycji rozpraszaczy w postaci pościgów i wybuchów. Na widzów czeka po prostu rozmowa w niewielkimi i niezbyt barwnym pokoju. Żeby to się udało potrzebny jest świetny scenariusz i bardzo dobra gra aktorska. Jak myślicie, który kraj poradził sobie z zadaniem najlepiej?

Geniusz, miliarder, filantrop i bohater miniserialu Netfliksa. W głowie Billa Gatesa – zwiastun

Siłą serialu będzie na pewno mieszanka kulturowa. Nawet jeśli kryminaliści będą popełniali podobne przestępstwa, wszystko może się odbyć całkowicie inaczej. Wszystkich warunkują konkretne zwyczajne pochodzące z różnych kultur. Zestawy odcinków z różnych krajów nie powinny być do siebie zbyt podobne, abyśmy jak najlepiej mogli dostrzec te różnice i z nich właśnie czerpać najlepsze smaczki. Oby to wszystko faktycznie było takie ciekawe, na jakie się zapowiada.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu