Seriale

Geniusz, miliarder, filantrop i bohater miniserialu Netfliksa. W głowie Billa Gatesa - zwiastun

Weronika Makuch
Geniusz, miliarder, filantrop i bohater miniserialu Netfliksa. W głowie Billa Gatesa - zwiastun
4

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś o życiu Billa Gatesa? Nie ma problemu, Netflix przychodzi z pomocą.

Netflix jeszcze we wrześniu wyda trzyczęsciowy serial dokumentalny na temat współzałożyciela Microsoftu, miliardera i filantropa - Billa Gatesa. W głowie Billa Gatesa zbada przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tytułowego bohatera. Z produkcji dowiemy się, jak wyglądała jego droga do zawalczenia o istotne miejsce w Dolinie Krzemowej, będziemy śledzić poświęcenia, na jakie musiał się zdecydować, aby Microsoft stał się taką firmą, jaką jest dzisiaj. Nie zabraknie również informacji na temat jego działalności poza główną firmą.

W głowie Billa Gatesa pojawi się 20 września

Nie będzie jednak w pełni poważnie. Netflix pokaże nam Gatesa z ludzkiej strony, informując nas chociażby o jego ulubionym zwierzęciu czy posiłku. Sama miniatura, którą Netflix ustawił na YouTube, pokazuje go jako pogodnego i ciepłego mężczyznę. To nie będzie skomplikowana opowieść dla komputerowych maniaków, a spojrzenie na człowieka, który bardzo dużo zmienił w świecie, próbując nie zmieniać do reszty samego siebie. Seria wydaje się warta polecenia zarówno długoletnim fanom umysłu Gatesa, jak i tym, którzy kojarzą go wyłącznie z nazwiska i fortuny.

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Bill Gates to nie tylko przedsiębiorca, ale i filantrop. Jest znany ze swojej działalności charytatywnej, na którą przeznacza bardzo dużo pieniędzy. Od lat jego nazwisko figuruje w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, chociaż stracił już pierwsze miejsce. W aktualnym zestawieniu plasuje się na drugiej pozycji, z majątkiem szacowanym na 96,5 miliarda dolarów. Przed nim jest Jeff Bezos (131 miliardów dolarów), założyciel Amazona, a za nim - Warren Buffett (82,5 miliarda dolarów).

Bill Gates chce stworzyć… super krowę. Ten człowiek na emeryturze potrafi zaskoczyć

Na uwagę zasługuje również cykl, który prowadzi od kilku lat na swoim blogu. Poleca w nim książki, które jego zdaniem, są warte przeczytania. Na swoim kanale na YouTube przekuwa wpisy w filmiki, prezentując widzom to, co wzbogaciło ostatnio jego listę czytelniczą. To mężczyzna , któremu nie brakuje zajęć oraz pasji. Wciąż ma bardzo wiele do zaoferowania i nie ma zamiaru przechodzić na całkowitą bezczynność. Seria od Netfliksa zapowiada się bardzo ciekawie. Nie dość, że wreszcie dowiemy się czegoś ciekawego o technologii, to zostanie nam przybliżone życie człowieka, który zdecydowanie wart jest uwagi. Oby więcej takich projektów, drogi Netfliksie, a wszystko będzie z Tobą jak najbardziej w porządku!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu