Android

CounterStrike 1.6 uruchomiony na... Androidzie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
CounterStrike 1.6 uruchomiony na... Androidzie [prasówka]
7

W sieci zadebiutował nieoficjalny port CounterStrike'a 1.6 dla Androida. Gra nie tylko działa płynnie, ale pozwala też na sterowanie za pomocą ekranu dotykowego.

CS 1.6 na Androidzie

Grę uruchomił na Androidzie jeden z użytkowników Reddita. Do jej działania niezbędna jest aplikacja Xash3D, która pośredniczy w procesie uruchamiania. Następnie użytkownik musi skopiować pliki CounterStrike'a 1.6 z komputera, na którym gra została zainstalowana i umieścić je na karcie pamięci. Po uruchomieniu gra działa płynnie na mocnych smartfonach i tabletach (trudno powiedzieć, jakie są jej minimalne wymagania - wszystko zależy od testów). Mamy tutaj do dyspozycji zarówno możliwość zabawy z botami jak i grę w trybie multiplayer. Niestety liczba serwerów nie robi wrażenia, a sterowanie z poziomu ekranu dotykowego jest mało wygodne. Nie zaimplementowano niestety jeszcze wsparcia dla klawiatury i myszy.

Huawei planuje sprzedaż 10 mln smartfonów P9

Huawei ma ambitne plany. W jednym z wywiadów CEO firmy Yu Chengdong zapowiedział, że plany na P9 zakładają wyprodukowanie i w konsekwencji sprzedaż 10 mln smartfonów. Co więcej, współpraca z niemiecką Leicą ma być długoterminowa, a to oznacza, ze zobaczymy jeszcze kolejne urządzenia wyposażone w tego typu optykę. Konkretów oczywiście nie znamy. Huawei P9 jest już w naszych rękach - test zobaczycie niebawem.

LG z nową stroną poświęconą LG & Friends

LG w tym roku opiera sukces swojego flagowca o moduły. W wybranych regionach już zaczął działać sklep o nazwie "Play More", w którym możemy znaleźć pobliskie miejsca, w których kupimy moduły. Ponadto na oficjalnej stronie od teraz w nietuzinkowy sposób wybrać odpowiednie moduły i akcesoria dla naszego smartfona. Dla każdego urządzenia lub funkcji telefonu przygotowano różnego rodzaju... aktywności. Użytkownik dopasowuje parę, a następnie ogląda wideo, na którym prezentowane jest przykładowe zastosowanie. Wszystko utrzymane w charakterystycznym, absurdalnym humorze, który towarzyszy premierze LG G5.

Google Play miał 11 mld pobrań w pierwszym kwartale roku

Zajmująca się optymalizacją aplikacji mobilnych firma Sensor opublikowała raport, z którego wynika, że w pierwszym kwartale br. w Google Play zanotowano łącznie 11,1 mld pobrań. W skali roku daje to wzrost na poziomie 6,7 proc. Najbardziej pod tym względem rozwijała się kategoria związana z fotografią - rok do roku wzrost o 20 proc. Najczęściej pobieranymi aplikacjami w tym okresie były Faceboom Messenger, Snapchat i Facebook.

Ps. Przy okazji zapraszam wszystkich do naszego Poradnika CS GO

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidMobileGry