Gry

Counter Strike 2 powstaje? Niesamowite znalezisko

Patryk Koncewicz
Counter Strike 2 powstaje? Niesamowite znalezisko
0

Gracze odkryli w oprogramowaniu do wgrywania sterowników ciekawe smaczki – wszystko wskazuje na to, że Counter Strike'a czekają duże zmiany.

Counter Strike: Global Offensive jest już na rynku od ponad dekady, godnie zastępując kultowego CS 1.6 na arenie e-sportowej. Funkcjonował do tej pory bez drastycznych zmian mechanicznych i wizualnych, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy CS’a w nowej odsłonie. Skąd wiemy? Bo przecieki pochodzą od samej NVIDII.

Wielka aktualizacja, czy zupełnie nowy silnik?

Twitter płonie dziś od pogłosek, głoszących że nowa część popularnego shootera jest już na horyzoncie. Na poniższym tweecie – opublikowanym przez znanego content creatora ze świata Counter Strike – widzimy dziwne dane, pochodzące z oprogramowania do aktualizacji sterowników NVIDIA.

Znajduje się tam informacja o zgodności z Counter Strike 2 oraz nieznane pliki, nazwane csgo2.exe oraz cs2.exe. To zaś pokrywa się z raportem dziennikarza e-sportowego, Richarda Lewisa, który zdradził, że profesjonalni gracze zostali już zaproszeni na wewnętrzne testy gry. Nie wiadomo jednak, czy mamy do czynienia z kompletnie nową odsłoną, czy też dużą aktualizacją tak jak w przypadku Overwatch 2. Najbardziej racjonalnym wytłumaczeniem jest przejście na silnik Source 2 (stąd dwójka w nazwie plików).

Wiele mówi się też o tym, że „nowy” CS ma cechować się przeprojektowanym systemem dobierania graczy i być może ulepszonymi serwerami, które nie tylko zmniejszą opóźnienia, ale także pozwolą na dołączenie do rozgrywki większej ilości osób – nawet do 128 graczy.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news