Google

Cortana i Siri mają mocnego konkurenta. Oto Asystent Google!

Jakub Szczęsny
Cortana i Siri mają mocnego konkurenta. Oto Asystent Google!
21

Sundar Pichai rozpoczynając swoją prelekcję rozpoczął od tego, że Google to nie tylko wyszukiwarka, ale również zestaw niezwykle ściśle połączonych ze sobą produktów i usług. Siłą tego wszystkiego jest niezwykła na rynku technologii umiejętność owego tworu do wyszukiwania i analizowania informacji. Nic zatem dziwnego, że Google zdecydował się wreszcie pokazać nam asystenta głosowego z prawdziwego zdarzenia. To wielki krok ku uczynieniu tego ekosystemu jeszcze bardziej spójnym.

Asystent Google uczyni nasze życie prostszym. Słowo klucz: kontekst

Asystent Google ma być oparty na mowie naturalnej - nie będziemy ograniczeni do wyników wyszukiwania, czy prostych komend. Dużo bardziej przypomina to rozwiązania obecne już w ekosystemach Microsoftu oraz Apple, gdzie przemawiają do nas Cortana oraz Siri. Asystent Google odpowie nam na przeróżne pytania oparte o wyszukiwania w centrum informacyjnym, ale również dostarczy nam dane oparte o to, co posiadamy w naszej bibliotece zdjęć - czy to w urządzeniu, czy to w chmurze. Chcecie wyszukać swoje zdjęcia ze ślubu, albo ostatnich wakacji? Wystarczy powiedzieć o tym asystentowi - po chwili na ekranie widzimy dokładne wyniki.

Ogromną siłą inteligentnych asystentów jest jednak kontekst - w oparciu o to, ten od Google dostarczy nam dokładnie dobrane dla nas wyniki wyszukiwania. Mówiąc o tym, że idziemy do kina - pokaże nam repertuar pobliskich kin. Ale wystarczy wspomnieć o tym, że idziemy razem z dziećmi - od razu zostanie dostosowany odpowiedni filtr, po czym zobaczymy jedynie te propozycje, które będą odpowiednie dla milusińskich.

Wideo pokazujące Asystenta Google w akcji udowodniło nam, że asystent może być po prostu fajny, dynamiczny i atrakcyjny w odbiorze, przy czym nie będzie tak pretensjonalny oraz "osobowy", jak Cortana, czy Siri. Jak w dalszym ciągu będzie rozwijać się przyszłość asystenta Google - zobaczymy. Ale to naprawdę obiecująca nowość z I/O 2016!

W kolejnych wpisach opiszemy kolejne nowości! Bądźcie z nami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu