Gry

Coraz ciemniejsze chmury nad DriveClub dla abonentów PlayStation Plus

Paweł Winiarski
Coraz ciemniejsze chmury nad DriveClub dla abonentów PlayStation Plus
4

Nie chcę „wykrakać”, ale mam dziwne wrażenie, że DriveClub w okrojonej wersji nigdy nie dotrze do usługi PSN. DriveClub to doskonały przykład na to, jak nie powinno się robić gier opartych na rozgrywce sieciowej. Miałem przyjemność grać przed premierą i wszystko działo tak, jak trzeba. A w dzień...

Nie chcę „wykrakać”, ale mam dziwne wrażenie, że DriveClub w okrojonej wersji nigdy nie dotrze do usługi PSN.

DriveClub to doskonały przykład na to, jak nie powinno się robić gier opartych na rozgrywce sieciowej. Miałem przyjemność grać przed premierą i wszystko działo tak, jak trzeba. A w dzień premiery - katastrofa. Przez długie tygodnie można było bawić się wyłącznie w trybach jednoosobowych, a cała magia gry - tak mocno podkreślana w zwiastunach i materiałach promocyjnych - nie dotarła do finalnego odbiorcy. Tytułowe kluby były bowiem kwintesencją zabawy i czymś, co miało w założeniu być kolejnym krokiem w stosunku do Autologa od EA.

Ale to nie był jedyny problem DriveCluba. Początkowo gra miała być darmowa i dostępna dla abonentów usługi PlayStation Plus. Coś jakby prezent dla każdego, kto zdecyduje się na zakup PlayStation 4 - gra miała pojawić się wraz z premierą sprzętu. Nie pojawiła się i wiele wskazuje na to, że w okrojonej wersji (też niezłe zamieszanie, bo o tym poinformowano dopiero później) nigdy do PS+ nie trafi.

Niczego na tym etapie nie mogę powiedzieć.

To odpowiedź Jima Ryana z SCEE na pytanie o to, czy Sony może zagwarantować, że DriveClub dotrze na PlayStation Plus.

Atmosfera wokół gry jest już nieciekawa od dłuższego czasu, a sprzeczne informacje nie pomagają. Twórcy gry twierdzą, że wciąż nad nią pracują, dostosowując serwery do abonentów PS+, Sony natomiast już chyba w takie zapewnienia nie wierzy i przygotowuje nas powoli do rozczarowującej wiadomości.

Szkoda, bo to naprawdę fajna gra wyścigowa, która przy okazji świetnie wygląda. Spędziłem przy niej mnóstwo czasu, a sieciowe wyzwania przypomniały mi, jak kiedyś na studiach poprawialiśmy ze współlokatorami swoje czasy w drugim Colinie.

A tak zupełnie szczerze - ktoś z Was jeszcze wierzy, że gra może do Plusa dotrzeć?

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu