O tym projekcie pisałem Wam, kiedy był jeszcze w wersji beta na zaproszenia. Dziś dostałem informację od twórców serwisu, że jest już dostępny dla wsz...
Coffee.io, narzędzie do zarządzania projektami dla programistów, dostępny już dla wszystkich
O tym projekcie pisałem Wam, kiedy był jeszcze w wersji beta na zaproszenia. Dziś dostałem informację od twórców serwisu, że jest już dostępny dla wszystkich chętnych w zupełnie nowej wersji.
Zmieniło się praktycznie wszystko, począwszy od wyglądu serwisu po zarządzanie projektami, a kończąc na samej funkcjonalności. W poprzedniej wersji przy dodawaniu projektów mogliśmy wybrać język, w jakim będziemy programować, tutaj zdefiniowane zostały od razu całe serwisy, nad którymi chcemy pracować ze współpracownikami.
Do wyboru mamy oprogramowanie do WordPress, Joomla, Magento, Drupal oraz Twitter Bootstrap i tak jak w poprzedniej wersji możemy tu zdefiniować bazę danych, wykorzystywaną w naszym projekcie.
Po wybraniu interesującej nas pozycji, do naszego projektu zostanie wgrane źródłowe oprogramowanie. W tym miejscu możemy już zapraszać do naszego projektu współpracowników. W każdej chwili całe zmodyfikowane przez nas oprogramowanie jest do pobrania w formie paczki zip.
Każdy skrypt możemy w każdej chwili uruchomić i sprawdzić jego działanie w ramach serwisu, a wszelkie zmiany wprowadzane w plikach widoczne są w czasie rzeczywistym dla wszystkich współpracowników.
Z dodatkowych funkcji, w nowej wersji serwisu znalazły się również takie narzędzia jak:
Menadżer plików
Notatnik
Menadżer zadań
Na koniec najważniejsza z kwestii, czyli opłaty. Cofee.io jest zupełnie darmowy, gdy pracujemy nad jednym projektem z jedną bazą danych. Tu też mamy nielimitowaną ilość notatek oraz zadań, ale i z ograniczeniem do 1GB miejsca na pliki w serwisie. W przypadku większej liczby projektów i baz danych opłata wynosi 8$ za miesiąc.
Muszę przyznać, że od chwili uruchomienia wersji beta Coffee.io przeszło istną metamorfozę, świadczy to o dużym zaangażowaniu twórców tego projektu, a przede wszystkim o uważnym wsłuchiwaniu się w zgłaszane sugestie przez swoich użytkowników. Usunięto niepotrzebne nikomu funkcje, jak wspólna tablica na wpisy, zrobiona na podobieństwo Twittera i dodano kilka użytecznych narzędzi jak menadżer zadań czy osobisty notatnik.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu