Aplikacje webowe

Pamiętacie Pipe? Po roku prac udostępniono go dla wszystkich użytkowników Facebooka

Grzegorz Ułan
Pamiętacie Pipe? Po roku prac udostępniono go dla wszystkich użytkowników Facebooka
6

O uruchomieniu tej aplikacji pisałem Wam rok temu, dokładnie 30 maja. Wtedy dostępna była jeszcze tylko na zaproszenia. Właśnie przed chwilą otrzymałem informację, że udostępniono tę usługę wszystkim użytkownikom. Pokrótce i dla przypomnienia, Pipe to aplikacja, która działa w ramach Facebooka, a...

O uruchomieniu tej aplikacji pisałem Wam rok temu, dokładnie 30 maja. Wtedy dostępna była jeszcze tylko na zaproszenia. Właśnie przed chwilą otrzymałem informację, że udostępniono tę usługę wszystkim użytkownikom.

Pokrótce i dla przypomnienia, Pipe to aplikacja, która działa w ramach Facebooka, a umożliwia szybkie dzielenie się ze znajomymi z listy kontaktów plikami o wielkości do 1GB.

Wystarczy z listy dostępnych znajomych wybrać osobę, do której chcemy wysłać plik. Aplikacja powiadomi go o tym, a po jego zaakceptowaniu nasz znajomy pobierze go na swój dysk. Transmisja odbywa się na zasadzie P2P, bez pośredników.

Ważną kwestią jest tu konieczność aby nasz znajomy był akurat online, w przeciwnym wypadku nie będziemy mogli wysyłać do niego plików większych niż 100MB. W sytuacji, gdy będzie niedostępny, a nasz plik nie przekroczy 100MB będzie czekał odłożony przez 3 dni, na pojawienie się naszego odbiorcy.

Dostęp do aplikacji uzyskacie pod adresem https://apps.facebook.com/pipeapp/.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook