Felietony

Co właściwie kombinuje HTC z przesyłaniem muzyki na smartfony?

Michał Majchrzycki
Co właściwie kombinuje HTC z przesyłaniem muzyki na smartfony?
6

Tajwańska firma od czasu do czasu zaskakuje swoich klientów całkiem dobrymi pomysłami. Ostatnio świetnym rozwiązaniem była umowa z Box.com w sprawie 50 GB darmowej przestrzeni online dla użytkowników smartfonów HTC. Zastanawiam się, czy również teraz producent podbije rynek własną usługą do stre...

Tajwańska firma od czasu do czasu zaskakuje swoich klientów całkiem dobrymi pomysłami. Ostatnio świetnym rozwiązaniem była umowa z Box.com w sprawie 50 GB darmowej przestrzeni online dla użytkowników smartfonów HTC.

Zastanawiam się, czy również teraz producent podbije rynek własną usługą do streamingu muzyki?

O co chodzi? HTC najprawdopodobniej przygotowuje się do uruchomienia rozwiązania, które pozwoli na streaming muzyki. Dzięki temu moglibyśmy bezprzewodowo słuchać utworów w słuchawkach, na głośnikach, z komputera czy smartfona. Rzecz jasna, to nie wszystko.

Oprócz aplikacji korzystającej z Bluetootha, HTC ma pracować także nad własnym urządzeniem domowym do odtwarzania muzyki. Bezprzewodowe przesyłanie dźwięków zapewne połączone będzie ze sklepem online - być może serwisem na kształt Spotify. Ze szwedzką firmą HTC prowadził jakiś czas temu rozmowy w tej sprawie, jednak zakończyły się one fiaskiem.

Wprowadzenie nowego rozwiązania ma stać się możliwe dzięki zakupie firmy Bits Audio założonej przez panów Jimmy’ego Iovine’a oraz Dr. Dre. GigaOm donosi, że cały czas trwają prace nad ustaleniem opłat za nową usługę - być może chodzi o abonament za odtwarzanie muzyki online.

Projekt HTC miałby zostać zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress 2012. Odbędą się one pod koniec tego miesiąca i na początku marca w Barcelonie. Obok usługi muzycznej HTC ma zaprezentować nowe smartfony, a także własny tablet - zapewne z systemem Android. Możliwe ró∑nież, że nowe urządzenia będą umożliwiały korzystanie z technologii LTE.

HTC niewątpliwie potrzebuje czegoś, co pozwoli mu wyróżnić się wśród konkurencji na rynku urządzeń mobilnych. Jego główni konkurencji, Apple i Samsung, ciągle wzrastają w siłę. Wchodząc w nowe usługi muzyczne HTC mógłby przyciągnąć do swoich produktów rzeszę nowych użytkowników.

Oczywiście bezprzewodowe przesyłanie muzyki to żadna nowość, ale tak naprawdę nie chodzi chyba tylko o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Myślę że HTC może dużo zyskać, umiejętnie wprowadzając nową usługę muzyczną. Użytkowników może zainteresować ciekawa oferta streamingu w połączeniu z dobranymi dodatkowymi produktami (słuchawki bezprzewodowe, głośniki itp.) Będzie to jednak w dużej mierze zależało od tego, jak usługa zostanie zaprezentowana.

Swoją drogą, ciekawe jaka będzie reakcja konkurencji? Google podobno też pracuje nad strumieniowym odtwarzaniem muzyki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu