Startups

Krótko o 6 nowych

Grzegorz Marczak
Krótko o 6 nowych
12

Ostatnio pojawiło się w kilka ciekawych startupów o których warto wspomnieć chociażby dlatego, że swoim pomysłem czy też wykonaniem odróżniają się od dziesiątek serwisów społecznościowych bez pomysłu czy też na kolanie wykonanych super wyszukiwarek mp3. visikid.pl to aplikacja do nadzoru rodzici...

Ostatnio pojawiło się w kilka ciekawych startupów o których warto wspomnieć chociażby dlatego, że swoim pomysłem czy też wykonaniem odróżniają się od dziesiątek serwisów społecznościowych bez pomysłu czy też na kolanie wykonanych super wyszukiwarek mp3.

visikid.pl to aplikacja do nadzoru rodzicielskiego. Po zainstalowaniu tego programu na komputerze będziemy mieli pełny podgląd i raporty dotyczące tego co nasza pociecha robi w internecie, jakie programy uruchamia i ile czasu dziennie spędza przed monitorem. Jedyna funkcja jakiej mi brakuje to możliwość z poziomu aplikacji zablokowania pewnych programów i stron internetowych (wiem, że można to zrobić inaczej, z poziomu systemu ale uważam, że tak było by wygodniej).

Kiedynaurlop.pl to urzekająca swoją prostotą i pomysłem aplikacja pokazująca kiedy warto pójść na urlop. Serwis pokazuje "okazje" do wykorzystania dzięki którym np: biorąc 3 dni urlopu będziemy mieli 7 dni wolnego. Niestety obecne dobre terminy z "bonusami" przypadają dopiero na listopad.

Bazarowerow.pl ma dać możliwość odnalezienia właściciela roweru po numerze seryjnym. Rejestrując rower w bazie serwisu łączymy jego numer z naszym mailem, w przypadku kradzieży możemy zgłosić taki incydent ostrzegając potencjalnych kupujących aby sprawdzili czy przypadkiem nie kupują sprzętu pochodzącego z kradzieży. Nie wiem jak duża jest skala kradzieży rowerów (podejrzewam, że jest dość sporo takich przypadków) - ale mam nadzieję, że dzięki takiemu serwisowi chociaż jednak sztuka trafi do swojego właściciela.

Gieldamamy.pl to miejsce gdzie za darmo można wymieniać się ubrankami dla dzieci. Oddając komuś ubranie swojej pociechy otrzymujemy punkty za które potem możemy wybrać z serwisu inną rzecz, którą dostaniemy za darmo. Ciekawy pomysł. Pytanie tylko czy Mamom nie wygodniej będzie sprzedawać używane ciuszki dziecięce i dowolnie dysponować gotówką, którą można wydać na przykład na nowe ubranie?

multiranking.pl to serwis agregujący recenzje dotyczące filmów, gier, muzyki i książek. Ciekawostką jest to, że wśród zbieranych recenzji są również opinie z zagranicznych serwisów przez co końcowa ocena może być bardziej obiektywna. Serwis mam moim zdaniem trochę mało czytelną stronę główną, przez co traci sporo przy pierwszym kontakcie, myślę że nad tym autorzy powinni jeszcze trochę popracować. Bardzo podobny w założeniach i działu jest również serwis o nazwie megarecenzje.pl (i chyba też jest to całkiem nowa produkcja).

gametrade.pl, to serwis który dopiero jest budowany. Wspominam o nim dlatego, że jest on bardzo bliski jednemu z moich nigdy nie zrealizowanych pomysłów. Chodzi o wymianę legalnych gier przez internet. W przeciwieństwie do mojej idei gametrade będzie wymieniał gry za darmo, a właściwie będzie pośredniczył w kontakcie między osobami chcącymi wymienić gry. Bardzo ciekawy jestem jak zostanie zrealizowany ten pomysł (moim zdaniem problemem może być dopasowywanie ofert - a raczej prawdopodobieństwo pojawienia się par chcących się wymienić grami).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkrótko o nowych