Samsung

Co tam cyfrowa korona. Samsung planuje przebić Apple

Konrad Kozłowski
Co tam cyfrowa korona. Samsung planuje przebić Apple
4

Wciąż oczekując na uaktualnienie dla Android Wear na G Watch R zastanawiam się, czy Google postanowi choć w pewnym stopniu podążyć ścieżką Apple i zdecyduje się na wykorzystaniu korony zegarka w większym stopniu, aniżeli jest ona wykorzystywana obecnie. Reaguje ona tylko na wciśnięcie, podczas gdy A...

Wciąż oczekując na uaktualnienie dla Android Wear na G Watch R zastanawiam się, czy Google postanowi choć w pewnym stopniu podążyć ścieżką Apple i zdecyduje się na wykorzystaniu korony zegarka w większym stopniu, aniżeli jest ona wykorzystywana obecnie. Reaguje ona tylko na wciśnięcie, podczas gdy Apple Wacth obsługuje także jej obroty. Samsung natomiast wpadł na jeszcze inny pomysł.

O przeciekach dalekosiężnych planów Samsunga wspominał Jakub na początku tego roku. Od tamtej pory minęło kilka miesięcy, a my będąc bliżej premiery nowego smartwatcha Samsunga poznajemy kolejne fakty na jego temat. I rzeczywiście, jak początkowo spekulowano, nowy zegarek Gear będzie dysponował okrągłym ekranem, a otaczająca go ramka będzie jednym ze sposobów na interakcję z urządzeniem. Oprócz tego, w zegarku znajdzie się korona, pełniąca jednak rolę jedynie przycisku.

Tak naprawdę, te informacje znane nam były już wcześniej, dziś zostały one niejako potwierdzone, ponieważ znalazły się w udostępnionym przez Samsunga SDK dla deweloperów. Platforma z jakiej skorzystają Koreańczycy to system Tizen, co nie powinno nikogo zaskoczyć. Bardzo intrygująco brzmią jednak zapowiedzi obecności łączności 2G, która najprawdopodobniej zezwoli na prowadzenie rozmów głosowych bez potrzeby bezpośredniego połączenia ze smartfonem. Ponadto w nowym Gearze znajdzie się moduł GPS, zestaw sensorów jak akcelerometr czy żyroskop oraz pulsometr. Ekran o średnicy 1,18 cala dysponować będzie rozdzielczością 360 na 360 pikseli, co skutkuje gęstością 305 pkseli na cal. Wspomniana okalająca ekran ramka będzie wykonana z metalu.

Podobnie jak cyfrowa korona w Apple Watch, obrotowa ramka w smartwatchu Samsunga będzie odgrywała jedną z dwóch najważniejszych ról podczas obcowania z zegarkiem. Będzie ona umożliwiała przybliżanie i oddalanie treści, przewijanie zawartości ekranu (list) i wprowadzanie informacji. Co prawda Samsung ma w swojej ofercie jednego z pierwszych smartwatchy z Android Wear, ale najwyraźniej jak na razie koreańska firma nie jest zainteresowana wprowadzeniem na rynek nowego modelu. Zamiast tego, do sprzedaży trafi kolejny zegarek Gear oparty o platformę Tizen i jak można się spodziewać współpracować będzie jedynie ze smartfonami Samsunga. Jeśli będzie inaczej, to będzie to niemała niespodzianka.

Zapraszamy na naszą konferencję Generation Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu