Antyapps

Zello -- Zamień smartfon w CB-radio lub walkie-talkie

Antyapps
Zello -- Zamień smartfon w CB-radio lub walkie-talkie
1

Trwające w całej Polsce protesty związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego przyjmują wiele różnych form. Osoby, które niekoniecznie mają ochotę przebywać w tłumie ludzi, gdy na całym świecie trwa pandemia, mogą np. wziąć udział w blokadzie samochodowej. I tu z pomocą przychodzą kolejne rozwiązan...

Trwające w całej Polsce protesty związane z zaostrzeniem prawa aborcyjnego przyjmują wiele różnych form. Osoby, które niekoniecznie mają ochotę przebywać w tłumie ludzi, gdy na całym świecie trwa pandemia, mogą np. wziąć udział w blokadzie samochodowej. I tu z pomocą przychodzą kolejne rozwiązania technologiczne. Jadąc autem najlepiej byłoby komunikować się ze sobą za pomocą CB-radia. Większość kierowców nie ma jednak dostępu do takich urządzeń. Organizatorzy blokad samochodowych stawiają więc na... aplikacje mobilne. Dużą popularność zyskało Zello, czyli komunikator głosowy.

Po utworzeniu konta na Zello musimy dołączyć do rozmowy grupowej, czyli odpowiednika kanału znanego z łączności radiowej. W przypadku wspominanych we wstępie protestujących, dużą zaletą aplikacji jest możliwość zabezpieczenia takiej konwersacji za pomocą hasła. Wówczas do grupy dołączają tylko te osoby, które zostały wtajemniczone w dane przedsięwzięcie, które wymaga komunikacji głosowej.

Gdy dołączymy już do rozmowy, możemy przysłuchiwać się temu, co mówią inni lub w czasie rzeczywistym przesłać nagranie. Wystarczy przytrzymać duży przycisk z ikoną mikrofonu, który znajduje się w centralnej części interfejsu. Aplikacja umożliwia także wysyłanie zdjęć oraz archiwizację wszystkich głosowych komunikatów, które wymieniono w obrębie danej grupy. Ważnym elementem ekranu głównego jest także wskaźnik jakości połączenia informujący o ewentualnej latencji oraz przycisk pozwalający określić nasz status - dostępny, zajęty oraz solo. Ostatni z wymienionych komunikatów informuje członków grupy o tym, że prowadzimy obecnie rozmowę 1 na 1. Jak sami widzicie, Zello to nie tylko CB-radio, ale również walkie-talkie.

  • Aplikacja oferuje takie funkcje jak:
  • Transmisja głosu w wysokiej jakości w czasie rzeczywistym
  • Lista kontaktów i wzbogacanie statusu własnym tekstem
  • Prywatne lub publiczne kanały mogące połączyć razem do 6000 użytkowników
  • Możliwość zdefiniowania własnego przycisku PTT w posiadanym urządzeniu
  • Wsparcie dla słuchawek Bluetooth (w wybranych urządzeniach)
  • Historia rozmów (możliwych do odtworzenia wiadomości głosowych)
  • Wywołania (wysyłanie krótkiego tekstu z powiadomieniem dźwiękowym)
  • Powiadomienia push na ekranie urządzenia

Jeśli szukacie alternatywy dla hardware'owego CB-radia lub walkie-talkie, ta aplikacja będzie idealna!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu