Akcja Partnerska

Co potrafi iRobot Roomba 975/976?

Paweł Winiarski
4

Roomba 975 i 976 to takie "średniopółkowce" w ofercie firmy iRobot. Nie znaczy to jednak, że źle wysprzątają mieszkanie czy dom. Wręcz przeciwnie.

Roboty sprzątające cały czas zyskują na popularności i wielu domach czy mieszkaniach stają się standardowym sprzętem AGD. Kompletnie się temu nie dziwię, bo sam nie lubię odkurzać, a taki pomocnik dość mocno ułatwia codzienność.

Przez jakiś czas po moim mieszkaniu jeździł robot sprzątający iRobot Roomba 975. Sprzęt wyposażono w 3 trzystopniowy system sprzątający. Mamy tu wirującą szczotkę boczną, która zgarnia zabrudzenia sprzed robota i te zgromadzone wzdłuż ścian i w rogach a następnie kieruje je do głowicy czyszczącej. iRobot w swoich robotach odkurzających zdecydował się na zastosowanie dwóch szczotek głównych, które obracają się przeciwbieżnie. Dzięki temu pierwsza jest w stanie wzruszyć brud, a druga odpowiada za jego podniesienie.

Ostatnią składową 3-stopniowego systemu jest siła ssąca, która sprawia, że zabrudzenia lądują w szczelnym zbiorniku robota Roomba. .

Chcecie dowiedzieć się o tym sprzęcie więcej? W takim razie zapraszam serdecznie na film.

Materiał powstał we współpracy z iRobot.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu