5

Co o innych platformach myślą developerzy Apple

Businessinsider.com opublikował ciekawą ankietę jaka była przeprowadzona (dla firmy Piper Jaffray) podczas konferencji WWDC na próbie 45 developerów. Zadano im w sumie 7 pytań związanych z platformami mobilnymi dla których tworzą aplikację, ich opinii na temat możliwości zarabiania na aplikacjach, oraz o potencjale każdego z systemów mobilnych. Wyniki są bardzo interesujące (tabelka poniżej) ponieważ praktycznie […]

Businessinsider.com opublikował ciekawą ankietę jaka była przeprowadzona (dla firmy Piper Jaffray) podczas konferencji WWDC na próbie 45 developerów. Zadano im w sumie 7 pytań związanych z platformami mobilnymi dla których tworzą aplikację, ich opinii na temat możliwości zarabiania na aplikacjach, oraz o potencjale każdego z systemów mobilnych.

Wyniki są bardzo interesujące (tabelka poniżej) ponieważ praktycznie wszyscy odpowiedzieli, że tworzą programy na ipada i iphona.

Twierdząc, zgodnie że iOS to najłatwiejsza z platform oraz daje najlepsze możliwości na zarabianie pieniędzy. Średnia stworzonych aplikacji na developera wynosiła aż 7. Mimo dość stanowczego poglądu, że w tej chwili iOS jest najlepszą platformą to aż 47% przyznało się, że tworzą programy również na Androida (36% na BlackBerry i 13% na WP7). W odpowiedzi na pytanie, która platforma ma największy potencjał odpowiedź była dość oczywista bo 51% wskazało iOS, na drugi miejscu natomiast z 40% znalazł się Android (mimo iż 100% twierdziło że najlepiej „monetyzują” swoją pracę na iOS).
Szczerze mówiąc developerzy iOS to zasób, którego Apple powinna zazdrościć każda firma.